• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-140100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیرکل پدافند غیرعامل یزد:
کاهش تهدیدها و حفظ جان مردم مهمترین رسالت پدافند غیرعامل است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد با بیان این‌که در دولت تدبیر و امید فعالیت‌های بسیار مناسبی در حوزه پدافند غیرعامل انجام شده است، گفت: ایجاد درک و احساس مشترک و تعامل مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به این حوزه ضروری است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمدصادق طهماسبی» در نشست شورای پدافند غیرعامل شهرستان میبد اظهار کرد: دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی ایران از هیچ فرصتی برای آسیب زدن به مسلمانان و ملت ایران غافل نمی شوند و لازم است کشورهای اسلامی با آمادگی لازم و هوشیاری کامل توطئه‌های دشمنان اسلام را خنثی نمایند .

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان افزود: رسالت اصلی پدافند غیرعامل، تلاش برای کاهش تهدیدها و حفظ جان مردم است و مجموعه اقدامات دفاعی در حوزه پدافند غیرعامل موجب ارتقای پایداری ملی می‌شود .

وی گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری و توجه ویژه ریاست محترم جمهور موجب شده است فعالیت‌های بسیار مناسبی در دولت تدبیر و امید در حوزه پدافند غیرعامل انجام شود و این اقدامات با جدیت در دولت دوازدهم نیز تدوام دارد .

طهماسبی با اشاره به وجود کارگروه‌های یازده گانه در شورای پدافند غیرعامل بر ضرورت ایجاد درک و احساس مشترک و تعامل مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به این حوزه تاکید کرد .

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با اشاره به ظرفیت ها و زیرساخت‌های موجود در شهرستان میبد تصریح کرد: این شهرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی و تاریخی که دارد و همچنین با وجود کارخانجات متعدد کاشی در میبد لازم است شورای پدافند غیرعامل خود را به صورت قوی تشکیل دهد و با آسیب‌های احتمالی به ویژه آسیب‌های زیستی با نگاه علمی و کارشناسانه مقابله کند .

وی ادامه داد: وجود برج‌ها، کهن دژها، خندق‌ها و نوع معماری ویژه‌ای که در سراسر ایران وجود دارد و نمونه‌های بارز آن در شهرستان میبد مشاهده می‌شود، نشان می دهد که نیاکان و اجداد ما چگونه و با چه نگاه هوشمندانه ای دفاع غیرعامل را در زندگی خود و ساخت بناهای شهری مدّ نظر قرار داده بودند .

طهماسبی در پایان سخنان خود خواستار تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل شهرستان میبد و تدوین نقشه پهنه‌بندی خطرپذیری میبد با توجه به زیرساخت‌ها و پتانسیل های بومی این شهرستان شد .

تشکیل شورای پدافند غیرعامل یک ضرورت است

«حسین فلاح» فرماندار میبد نیز در این نشست با تاکید بر این‌که تشکیل شورای پدافند غیرعامل در شهرستان‌ها یک ضرورت است، گفت: اهمیت دادن به موضوع پدافند غیرعامل موجب توجه مسئولان، آگاهی مردم نسبت به این حوزه و امنیت پایدار می‌شود .

وی ادامه داد: باید از ظرفیت‌های موجود در شهرستان میبد برای اقدامات دفاعی حداکثر استفاده را ببریم و تهیه طرح جامع پدافند شهرستان به عنوان یک شاخص در دستور کار قرار گیرد .

رییس شورای پدافند شهرستان میبد با اشاره به فرا رسیدن ماه مهر و آغاز تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان، خواستار توجه جدی و حفظ و ارتقاي امنیت در مدارس و آموزشگاه‌هاي عالي این شهرستان شد .

گفتنی است؛ چهارمین شورای پدافند غیرعامل شهرستان های استان یزد در شهرستان میبد فعالیت خود را آغاز کرد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: