• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-139100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

محافل «قندشکن» بستر شناسایی استعدادهای برتر است

طنز پرداز مطرح کشوری با بیان این‌که برگزاری مستمر محافل طنز «قندشکن» یزد نشان دهنده تدبیر، برنامه‌ریزی و هدفمندی این برنامه است، گفت:  محافل طنز «قندشکن» بستر شناسایی استعدادهای برتر است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«صابر قدیمی» شاعر، ترانه سرا و طنزپرداز کشور که به یزد سفر کرده بود در خصوص استعدادهای طنز این استان و محفل ماهانه طنز «قندشکن» اظهار کرد: برگزاری هشت محفل طنز در حوزه هنری یزد که با حضور طنزپردازان سرشناس کشور و استان برگزار شده، نشان دهنده تدبیر، تفکر، هدفمندی و برنامه‌ریزی مناسب برای این محافل بوده است .

وی بر همراهی و حمایت هر چه بیشتر طنزپردازان و مسئولان از این محفل ادبی تأکید کرد و تداوم آن را زمینه‌ ساز شناسایی و شکوفایی استعدادهای برتر طنز استان دانست .

این شاعر برجسته کشوری حضور پرشور طنزپردازان مناطق دور و نزدیک در این نشست را ستود و افزود: حرکتی که امروز در حوزه هنری یزد آغاز شده در سال‌های آینده نتایج ارزنده‌ای خواهد داشت .

قدیمی با اشاره به استعدادهای طنز یزد اظهار کرد: همان طور که در حال حاضر طنزپردازان شاخص این استان در محافل و جشنواره‌های مختلف درخشان ظاهر شده‌اند با تداوم این محفل، طنزپردازان جوان و موفق‌تری به جامعه ادبی کشور معرفی خواهند شد .

وی ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی خوب حوزه هنری به زودی شاهد شکوفایی استعداد جوانان یزدی و انتشار آثارشان در قالب کتاب و در ستون‌های طنز نشریات استان و کشور باشیم .

این طنزپرداز برجسته کشوری با اشاره به راه‌اندازی سلسله نشست‌های هفتگی نقد و بررسی طنز در حوزه هنری یزد، این برنامه را کارگشا دانست و گفت: با اضافه کردن بخش‌هایی مانند استند آپ طنز و موسیقی طنز این قابلیت وجود دارد که محافل طنز قندشکن با کمیت بهتری برگزار شود .

خالق مجموعه ترانه «لبخند شیرین فرهاد» برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های ادبی را در توانمندسازی طنزپردازان جوان و ارتقای طنز شهرستان‌ها مؤثر دانست و گفت: باید کتاب‌های کاربردی مرتبط با طنز در اختیار علاقه‌مندان قرار بگیرد زیرا مطالعه و آشنایی با آثار فعالان این عرصه بیشتر می‌تواند به رشد و پیشرفت طنزپردازان شهرستانی کمک کند .

وی انتقادپذیری را زمینه‌ای برای تولید طنز عنوان کرد و با اشاره به فعالیت‌های دفتر طنز حوزه هنری کشور در استان‌ها ادامه داد: باید بودجه بیشتری در اختیار این دفتر قرار داده شود تا سلسله نشست‌های کارگاهی همراه با نقد آثار را با حضور پیش‌کسوتان و طنزپردازان مطرح کشور در شهرستان‌ها برگزار کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: