• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-134100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مسئول بسیج هنرمندان استان خبر داد؛
برگزاری هفتمین جشنواره کشوری شعر بسیج در یزد

مسئول بسیج هنرمندان یزد با اشاره به ظرفیت‌های ادبی استان، گفت: دومین مرحله هفتمین جشنواره کشوری شعر بسیج به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«علی‌محمد پارساییان» در نشست خبری جشنواره کشوری شعر بسیج، عبارت«قد قامت زخم» را عنوان این هفتمین جشنواره کشوری شعر بسیج دانست و بیان کرد: این جشنواره از سلسله جشنواره‌های بسیج است که امسال میزبانی آن به استان یزد سپرده شده است.

وی با بیان این که تمام شاعران کشوری در این جشنواره شرکت می‌کنند، افزود: برگزاری جلسات بداعه سرایی با حضور افراد برجسته و شاخص کشوری از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار بسیج هنرمندان استان یزد است.

پارسائیان اظهار کرد: پنج کمیته اجرایی، علمی، تبیغات، اسکان و اجرای مراسم به منظور برگزاری و پشتیبانی این جشنواره در استان راه اندازی شده است.

مسئول بسیج هنرمندان استان یزد با بیان این که این جشنواره دومین مرحله هفتمین جشنواره کشوری شعر بسیج است، گفت: این جشنواره امسال در سه مرحله به میزبانی استان‌های قم، یزد و خوزستان برگزار شده و می‌شود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در این جشنواره هر شاعر می‌تواند سه اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کند و ثبت نام فقط از طریق سایت به آدرس WWW.Vaazheh.ir  است.

وی عناوین رستاخیز عشق، هیهات من الذله، صلح با خزان هرگز، حماسه‌های صبر، کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا، آخرین منقتم، اذان به وقت زخم،از تو حرکت از خدا برکت، قدم های جهادی،کار و کرامت انسانی را موضوعات این جشنواره دانست و بیان کرد: هفتمین جشنواره شعر بسیج در چهار بخش شعر کلاسیک، شعر محاوره و ترانه، ویژه شاعران نوجوان و شعر سپید در استان یزد برگزار می شود.

پارسائیان آخرین مهلت ارسال آثار را 30 شهریور عنوان کرد و ادامه داد: این جشنواره طی دور روز  24 و 25 آبان ماه اجرا می‌شود.

وی حضور 40 شاعر برجسته کشوری را از جمله ویژگی‌های این جشنواره دانست و بیان کرد: مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره کشوری شعر بسیج 25 آبان ماه در جوار قبور شهدای امیر چخماق برگزار می‌شود.

مسئول بسیج هنرمندان استان یزد در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های استان یزد در حوزه شعر و ادبیات، گفت: امیدواریم این جشنواره بتواند ظرفیت شعر و ادبیات استان یزد را به کشور منتقل کند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: