• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-30101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدير مخابرات منطقه يزد اعلام كرد:

سرمايه‌گذاري 114 ميليارد توماني در طرح‌هاي مخابراتي/بدهي 14 ميليارد توماني يزدي‌ها به مخابرات

مدير مخابرات منطقه يزد از بهره‌برداري 762 طرح مخابراتي در اين استان با اعتبار 114 ميليارد تومان طي يكسال گذشته خبر داد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «مهدي مقوم» امروز در جمع اصحاب رسانه با بيان اين كه از هفته دولت پارسال تاكنون 762 طرح با اعتبار 114 ميليارد تومان در حوزه مخابرات استان مورد بهره‌برداري قرار گرفته است، اظهار كرد: همزمان با فرا رسیدن هفته دولت امسال نيز 117 طرح مخابراتي با اعتباري بالغ بر 15.6 ميليارد تومان راه‌اندازی مي‌شود.

وی ‌این طرح‌ها را شامل تاسیس و توسعه سوییچ در مراکز تلفن، تاسیس و توسعه کافونوری، اجرای شبكه کابل در 12 مركز تلفن،‌ تاسیس سامانه تلفن همراه 2G ، 3G و 4G در شهرهاي استان، تاسیس و توسعه تجهیزات اینترنت پرسرعت خانگی و تجاری ذكر كرد.

مقوم در ادامه تاسیس سوئیچ دیتا در پنج مرکز، افزايش ظرفيت زیرساخت داخل استانی، ايجاد بستر سرويس تلفن ثابت و اينترنت پرسرعت از طريق فيبر نوري، نصب تجهيزات جهت طرح فيبرنوري در سطح استان و تاسیس سامانه GSM روستایی را از دیگر طرح‌های مورد بهره‌برداری در هفته دولت عنوان كرد.

وي از برنامه‌هاي در دستور كار مخابرات يزد در سال جاري را سيستم‌هاي انتقال جديد خواند و افزود: با اين طرح، يزد جزو اولين استان‌هايي خواهد شد كه ظرف 20 تا 30 سال آينده از لحاظ تجهيزات مخابراتي خودكفا مي‌شود.

وي به طرح ساپ سوئيچ بر بستر آي‌پي به عنوان ديگر طرح در دستور اقدام بيان كرد و گفت: در استان 33 هزار و 500 شماره بر بستر فيبر نوري ايجاد شده است.

مدير مخابرات منطقه يزد از فعال شدن اينترنت در مجامع عمومي استان خبر داد و گفت: در همين راستا 18 سايت واي فاي در استان فعال شده و تا دو ماه آينده نيز پنج سايت ديگر راه‌اندازي خواهد شد.

وي با اشاره به دايري حدود 550 هزار شماره تلفن ثابت در استان، تصريح كرد: قريب 150 هزار تلفن از اين تعداد كاملاً غيرفعال هستند و عمدتا درآمدهاي مخابرات يزد در اين حوزه ارتباطي بسيار اندك يعني به طور متوسط  4800 تومان به ازاي هر شماره است.

مقوم با بيان اين كه بين دو تا سه هزار شهروند يزدي در نوبت دريافت تلفن ثابت هستند، از رايزني براي تهيه و نصب سيستم جديدي براي رفع محدوديت واگذاري تلفن ثابت در شهر يزد خبر داد.

وي با اشاره به محدوديت ظرفيت 4G در استان به لحاظ پهناي باند فركانس، بروز اختلال در در زمان‌هاي پيك مصرف را به دليل تكميل ظرفيت سايت‌هاي BTS و موقتي خواند.

به گفته وي، در حال نصب باند فركانس جديدي در استان هستيم كه در آينده ظرفيت اين باند را چند برابر  خواهد كرد به نحوي كه در هنگام پيك مصرف نيز اختلالي روي نخواهد داد.

مقوم در مورد قطعي‌هاي شبكه مخابراتي تلفن همراه در استان اظهار كرد: قطعي‌هاي 8، 9 ماه اخير در واقع ناشي از جراحي بدون بي‌هوشي شبكه مخابراتي استان براي جايگزيني و بهسازي آن بوده است ولي در حال حاضر اين شبكه از پايداري كاملي برخوردار است و اگر مشكلي نيز از سوي مشتريان مشاهده ‌شود، مي‌توانند مراتب را از طريق شماره 9990 يا به روابط عمومي مخابرات براي پيگيري و رفع، اعلام كنند.

وي در مورد ميزان رضايتمندي مشتريان مخابرات از خدمات دريافتي گفت: رضايت‌مندي مشتركان مخابرات هر ساله با روش‌هاي كاملا علمي انجام مي‌شود كه در سال گذشته اين ميزان 68.4 درصد بوده است.

وي در مورد بدهي‌هاي مشتركان به مخابرات استان اظهار كرد: مردم يزد در حوزه تلفن همراه 5.5 و در بخش تلفن ثابت نيز 8.5 ميليارد تومان به مخابرات بدهكار هستند.

مدير مخابرات منطقه يزد در پايان نيز به برخي مشوق‌هاي اين شركت  براي مشتركان تلفن ثابت اشاره كرد و گفت: تمام مشتركان تلفن ثابت كه تاكنون تلفن آن‌ها به دليلي بدهي قطع بوده است، در صورت پرداخت بدهي در بازه زماني عيد قربان تا عيد غدير مي‌توانند تا پايان سال جاري رايگان از طريق شماره تلفن ثابت خود تماس برقرار كنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: