• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-27102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

بخشدار میبد در بازدید از ایسنای یزد خبر داد؛

راه‌اندازی کمیته گردشگری در شهرستان میبد/ ایجاد زمینه حمایت از نخگبان در میبد

«محمدشیبانی» بخشدار شهرستان میبد به همراه «حسین آقایی» کارشناس این بخشداری با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه یزد، ضمن آشنایی با فعالیت‌های این دفتر خبری در گفت‌وگو با ما هفته دولت را فرصت مناسبی برای بیان دستاوردهای دولت بین اقشار مختلف جامعه دانست.

به گزارش ایسنا، بخشدار شهرستان میبد در جریان این بازدید با اشاره به نقش رسانه در توسعه اجتماعی،‌ اقتصادی و فرهنگی، اظهار کرد: مدیریت افکار عمومی از جمله عناصر تأثیرگذار در توسعه فرهنگی است که رسانه مسئولیت این مهم را به عهده دارند.

وی در ادامه با بیان این‌که شهرستان میبد از جمله شهرستان‌های کهن سال کشور است، افزود: برخورداری از آثار و بافت تاریخی منحصر به فرد یکی از ظرفیت‌های این شهرستان در راستای جذب گردشگران داخلی و خارجی است.

شیبانی راه‌اندازی کمیته گردشگری در شهرستان میبد را یکی از اقدامات در دستور کار این فرمانداری دانست و بیان کرد: شناسایی، رفع مشکلات گردشگری و معرفی ظرفیت‌های گردشگری میبد به زبان‌های مختلف از جمله مهمترین اهداف راه‌اندازی این کمیته است.

معرفی میبد،‌معرفی ایران اسلامی است

بخشدار میبد با بیان این که این شهرستان شهری ایرانی اسلامی است، گفت:‌ معرفی میبد در حقیقت معرفی ظرفیت‌های ایرانی اسلامی است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که اقتصاد مقاومتی یکی از اولویت‌های اجرایی این فرماندای در راستای توسعه بیش از پیش است، خاطرنشان کرد: فرمانداری میبد با نگاه افزایش راندمان و بازدهی کاری استفاده بهینه از ظرفیت‌های شهرستانی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی حمایت از مشاغل خانگی را از جمله اقدامات انجام شده در راستای توسعه اقتصادی افزایش سطح معیشت روستاییان در این شهرستان دانست و بیان کرد: به زودی بستر حمایت از نخبگانی که طرح‌های اشتغالزایی با محوریت توسعه روستاها دارند در شهرستان میبد ایجاد می‌شود.

ضرورت ارتقای سطح معیشیت روستایی در میبد

شیبانی ایجاد زمینه پرورش بز سانن را از دیگر اقدامات انجام شده به منظور ارتقای سطح معیشت روستاییان در میبد عنوان کرد و افزود: متأسفانه در حال حاضر هم بافت و هم ماهیت روستاها از بین رفته که ما قصد داریم با اجرای طرح‌های روستایی علاوه بر ایجاد زمینه مهاجرت معکوس از شهر به روستا، شرایط لازم برای احیای بافت روستا اقدام کنیم.

بخشدار میبد توجه به بحث کمبود آب یکی از دغدغه‌های فرمانداری و بخشداری میبد در راستای توسعه صنایع کشاورزی این شهرستان است، اظهار کرد: در نظر داریم با اجرای طرح‌های راهبردی کشاورزی این شهرستان را به سمت کشاروزی مدرن- گلخانه‌داری و دامداری هدایت کنیم.

این مقام مسئول پرداخت تسهیلات شش درصدی برای حمایت از طرح‌های اشتغالزایی روستایی را از دیگر اقدامات انجام شده در میبد دانست و بیان کرد: طرح بازآفرینی روستاها با هدف حفظ کاربرد اماکن مختلف از دیگر برنامه‌های در دستور کار است.

این مقام مسئول در پایان با بیان این‌که بازاریابی ظرفیت‌های گردشگری شهرستان میبد از دیگر رسالت‌های تعیین شده برای کمیته گردشگری در این شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در اولویت کار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: