• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-23102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدير عامل شهرك‌هاي صنعتي يزد عنوان كرد؛

تسهيل صادرات واحدهاي صنعتي كوچك زمينه‌ساز رونق اقتصادي

مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان يزد در بازديد از يك واحد توليدي گفت: كمك به تسهيل نمودن مسيرهاي صادراتي براي واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط رونق توليد و ايجاد اشتغال پايدار را به دنبال خواهد داشت .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «سيد مسعود عظيمي» امروز به مناسبت هفته حمايت از صنايع كوچك، در بازديد از يك واحد موفق فراوري سنگ‌هاي ساختماني، گفت: شركت شهرك‌هاي صنعتي به عنوان حامي صنايع كوچك، حمايت‌هاي مختلف نرم افزاري را براي بهبود بازار و فروش صنايع پيش‌بيني كرده است .

وي با اشاره به راه‌اندازي كنسرسيوم سنگ در استان، گفت: يكي از راه‌هاي توسعه بازار توليدات و كالاهاي داخلي حضور در بازارهاي صادراتي است كه اين شركت نيز هم‌راستا با سياست‌هاي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران ايجاد كنسرسيوم‌هاي صارداتي را در دستور كار خود قرار داده و در سال جاري نيز با توجه به اهميت بحث اقتصاد مقاومتي با جديت بيشتري پيگيري و اجرايي مي‌شود .

عظيمي با تاكيد بر توليد صادرات محور در صنايع كوچك و متوسط، اظهار كرد: حضور در بازار كشورهاي همسايه از طريق تشكيل كنسرسيوم هاي صادراتي نقش بسزايي در تحقق اقتصاد مقاومتي و تكيه بر توان داخلي خواهد داشت .

وي افزود: از اهداف تشكيل اين كنسرسيوم مي‌توان به هدايت فعاليت‌هاي بازاريابي و فروش ذينفعان به سمت بازارهاي صادراتي، ايجاد يك مركز اختصاصي بازرگاني و تجاري سنگ، كسب موقعيت ويژه در منطقه به همراه ايجاد نمايشگاه دائم سنگ، برندسازي و افزايش اعتماد به محصولات ايراني به ويژه سنگ و نيز افزايش حس مشاركت و هم‌افزايي ذينفعان خوشه اشاره كرد .

وی خاطرنشان كرد: صنایع کوچک براساس تامین نیازهای داخلی ایجاد شده‌اند و متاسفانه در زمان تاسیس آنها فکری برای صادرات نشده به خاطر همین در بازار خارجی با مشکل مواجه هستند، بنابراین باید در قالب کنسرسیوم و شرکت‌های مدیریت صادرات بازار خود را توسعه بخشند .

عظيمي با اشاره به جايگاه ايران در توليد سنگ خام، اظهار كرد: كشور ايران با وجود جايگاه سومي در بين توليد‌كنندگان سنگ خام جهان، در بين صادركنندگان جهاني سنگ‌هاي فرآوري شده جايگاهي ندارد و استان يزد با دارا بودن معادن غني سنگ در كشور از استان‌هاي مطرح در توليد سنگ خام و فرآوري شده محسوب مي‌شود .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: