• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-165100-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر بیمارستان مهریز:

تصاحب زمین بیمارستان از سوي شهرداري غیرقانونی و غیرشرعی است

مدیر بیمارستان فاطمه الزهرا(س) مهریز با اشاره به تعرض‌هاي شهرداري به بخش‌هايي از زمین منتسب به بیمارستان، اين كار را غیرقانونی و غیرشرعی است.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «سيدرسول محسن زاده» در جمع خبرنگاران با ابراز گله‌مندی از شهرداری مهریز نسبت به تصاحب قسمتی از زمین بیمارستان و با بیان این که شهرداری با چه مجوزی زمینی که برای پارکینگ در نظر گرفته شده را به شخص واگذار کرده است، اظهار کرد: این زمین‌ها که هم‌اکنون به عنوان پارکینگ عمومی بیمارستان استفاده می‌شود و قسمت‌هایی از آن توسط شهرداری مهریز تصرف و قسمتی واگذار شده است، جزء زمین هایی است که توسط مردم و کشاورزان بیش از 30 سال پیش به این مجموعه هدیه و واگذار شده بود .

وی ایجاد خیابان و واگذاری کانکس فروشگاه در ضلع‌های جنوبی و شمالی ملک بیمارستان را مغایر با قانون و شرع دانست و گفت: این گونه بهره‌برداری از زمین‌های منتسب به بیمارستان از نظر حقوقی مغایر با قوانین بوده و غصب در اموال بیت المال محسوب می‌شود .

محسن زاده در بخش ديگري از سخنانش انگیزه نیروی انسانی را یکی از مهمترین عوامل ارتقاء خدمات کمی و کیفی بیمارستان دانست و خاطرنشان کرد: جدای از منابع مالی و فیزیکی که یکی از شاخص‌های رسیدن به جایگاه مناسب هر سازمان و مجموعه است، ایجاد انگیزه نیروی انسانی توسط مردم نیز سبب‌ساز پیشرفت مجموعه خواهد شد .

وي با بیان این که مردم به اهمیت بحث خدمات درمانی در جامعه پی برده‌اند، عنوان كرد: گواه بر این مدعا اهدای فیش حج، اهدای مدال المپیک و اهدای طلا و غيره در همایش خیرین بیمارستان‌ساز بود که این مهم نشان‌دهنده اعتماد و تمایل داشتن مردم برای خدمات مطلوب درمانی در شهرستان است .

اين مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت و نحوه مطلوب خدمات‌رسانی در بخش اتاق زایمان بیمارستان اشاره کرد و یادآور شد: در ارزیابی کارشناسان مختلف وزارت بهداشت از بلوک‌های زایمان، بیمارستان مهریز توانست طی سه سال متوالی در بین بیمارستان‌های استان، برتر و در کشور به عنوان بیمارستان نمونه معرفی شود که این مهم افتخاری مهم برای مردم و شهرستان است .

محسن زاده از آزمایشگاه بیمارستان مهریز به عنوان یکی از آزمایشگاه‌های دقیق با دستگاه‌های پیشرفته و به روز نام برد و یادآور شد: برخی دستگاه‌های موجود در آزمایشگاه بیمارستان، جزء دقیق‌ترین و کمیاب‌ترین دستگاه‌های بیمارستان‌های دولتی استان است که انواع آزمایش‌ها را با دقیق‌ترین شيوه‌هاي روز دنیا اندازه‌گیری می‌کند .

مدیر بیمارستان مهریز با بیان این که از 67 تخت فعال و ضریب اشغال 30 درصد هم‌اکنون به 96 تخت فعال با ضریب اشغال 97 درصد رسیده‌ایم، خاطرنشان کرد: این تغییر مهم در بیمارستان منجر به استخدام 200 نفر نیرو و جذب آنان به بیمارستان شده است .

محسن زاده گفت : علی‌رغم اینکه دانشگاه علوم پزشکی یزد اختیار جذب این نیروها را بر عهده بیمارستان گذاشته بود، بیمارستان مهریز با اعلام فراخوان و اطلاع رسانی در سطح شهر و از طریق آزمون‌های کتبی و عملی اقدام به پذیرش ، مصاحبه و جذب نیروهای شرکتی در این مجموعه درمانی كرد.

وی گفت‌: هم اکنون استخدام نیروی های بیمارستانی توسط دانشگاه علوم پزشکی استان و با اطلاع رسانی در سایت منتسب به این واحد صورت می‌پذیرد .

محسن زاده ابراز امیدواری کرد در صورت تکمیل و بهره برداری از طرح توسعه بیمارستان بیش از 400 نفر نیروی جدید استخدام و جذب مجموعه بیمارستان شوند .

مدیر بیمارستان مهریز به پیگیری‌های این مجموعه برای ساخت دانشکده پیراپزشکی در شهرستان خبر داد و گفت: صحبت‌هایی با مسئولان برای اخذ مجوز این دانشکده صورت گرفته است که امیدواریم این مهم که یکی از مطالبات مهم مردم شهرستان مهریز است به سرانجام برسد .

وي به موقعیت خوب ساخت این دانشکده در شهرستان اشاره و اظهار کرد: منابع مالی ساخت و بهره‌برداری از این دانشکده فراهم است و در صورت اخذ مجوز تحولی بزرگ را در مبحث علم آموزی و پیشرفت شهرستان شاهد خواهیم بود .

محسن‌زاده با اشاره به این که منتظر پیشنهادات و انتقادات سازنده مردم شهرستان هستیم، عنوان كرد: مردم می‌توانند شکایات خود را از طریق تلفن گویای 32529490-035 با ما در میان بگذارند .

دکتر «محمدرضا قاسمی راد» سرپرست بیمارستان مهریز در سخنانی به اهمیت رسیدگی به نیاز بیماران در بیمارستان اشاره کرد و گفت: همیشه درمان بیماران جسمی نیست و در مواقعی با صحبت کردن و مشاوره دادن، مشکل بیمار مرتفع می‌شود .

وي با اشاره به این که همیشه پیگیر مسائل مربوط به بیماران و پزشکان مجموعه هستیم، بيان کرد: خوشبختانه با پیگیری و جذب متخصصین از داخل و خارج از استان، قسمت عمده‌ای از نیازهای مردم شهرستان برآورده شده است .

قاسمي راد گفت: در رابطه با جذب چشم پزشک و برخی مشکلات جلسه‌ای را با حضور مسئولین از جمله فرماندار، امام جمعه و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی برگزار کرده‌ایم و قول‌هایی را در این زمینه‌ها گرفته‌ایم .

سرپرست بیمارستان مهریز با اشاره به این که جذب متخصصان نیاز به فراهم کردن تجهیزات و وسایل مورد نیاز آنهاست، گفت: با پیگیری‌های مدیر بیمارستان موفق به خرید دستگاه لیزر چشم شده‌ایم و در آینده‌ای نزدیک مشکل نبود چشم پزشک نیز مرتفع خواهد شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: