• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-57101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

اعطاي مشوق‌هاي جديد به شركت‌هاي دانش بنيان براي استقرار در شهرك‌هاي صنعتي يزد

معاون صنايع كوچك شركت شهرك‌هاي صنعتي استان يزد از اعطاي تسهيلات و مشوق‌هاي جديد به شركت‌هاي دانش‌بنيان علاقمند به استقرار در شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان خبر داد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «ذبيح الله زارع» در اين رابطه گفت: بمناسبت فرارسيدن 21 مرداد روز حمايت از صنايع كوچك و در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، درصد پرداخت بخش نقدی قرارداد واگذاری اراضی شهرک‌های صنعتی به شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، كاهش پيدا كرده است .

وي افزود: بخش نقدی قرارداد واگذاري اراضي در مناطق توسعه‌یافته از 30 درصد به 10 درصد و در مناطق کمتر توسعه‌یافته حداقل پنج درصد كاهش يافته و همچنين بخش اقساطي آن از 10 قسط به تعداد 14 قسط سه ماهه (مجموعاً 42 ماه) افزايش يافته است .

وي تصريح كرد: شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در صدور ضمانت‌نامه توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک نیز در اولویت قرار دارند .

زارع ضمن تشريح وضعيت صنايع كوچك استان، گفت: بیش از 92درصد صنایع استان را صنایع خرد، کوچک و متوسط با 60درصد اشتغال صنعتی و 40درصد سرمایه‌گذاری در بخش صنعت تشکیل می‌دهد .

وي در خصوص تعريف صنايع كوچك، متوسط و بزرگ، اظهار كرد: براساس مصوبه شماره 85301/ ت 50936 هـ مورخ 28/7/93 هیات محترم وزیران صنايعي كه داراي ظرفيت اشتغال زير 50 نفر باشند را صنايع كوچك، صنايعي كه تعداد كاركنان شاغل در آنها 50 تا 150 نفر باشد، صنايع متوسط و صنايع داراي بيش از 150 اشتغال را صنايع بزرگ نامگذاري مي‌شود .

معاون صنايع كوچك شركت شهرك‌هاي صنعتي يزد در خصوص ساير حمايت‌هاي اين شركت از صنايع كوچك، گفت: از جمله برنامه‌هاي مهمي كه در سال جاري پيگير آن هستيم، شناسايي و رفع نيازهاي فناورانه واحدهاي صنعتي است كه اميدواريم با همكاري صنايع و مجموعه علمي و دانشگاهي استان بتوانيم قدم‌هاي مثبتي را در اين مسير برداريم .

گفتني است، در حال حاضر يك‌هزار و ۵۹ واحد در 13 شهرك صنعتي، يك منطقه ويژه اقتصادي و 17 ناحيه صنعتي با اشتغال ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر در استان يزد فعاليت دارند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: