• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-164100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد خبر داد؛

برگزاری 200 دوره آموزشی تحکیم خانواده در چهار ماهه نخست امسال در یزد

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با بیان این که آموزش شهروندی یکی از رسالت‌های تعیین شده برای این سازمان است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از200 عنوان دوره آموزشی تحکیم خانواده و تبیین منویات مقام معظم رهبری در حوزه خانواده  توسط این سازمان در یزد برگزار شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمدرضا پیرنیا» در نشست خبری که به منظور ارائه گزارش عملکرد چهار ماه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برگزار شد، با بیان این که راستگویی، حقیقت طلبی و عاشقی از جمله ویژگی‌های خبرنگار خوب است، اظهار کرد: انصاف یکی از مهمترین ویژگی خبرنگاران یزدی است.

وی هدایت جامعه به سمت تعالی بیش از پیش را از جمله رسالت‌های خبرنگاری دانست و بیان کرد: اصحاب رسانه باید سعی کنند با هوشیاری و توصیف منطقی سختی‌ها را برای مردم بازگو و آنها را به سمت ایجاد شرایط آرام در جامعه هدایت کنند.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد فعالیت در سه حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را از جمله رسالت های این سازمان عنوان کرد و افزود: در ایام عید نوروز در تمام پارک های شهر یزد  مسابقات ورزشی برگزار شده است.

این مقام مسئول اجرای نمایش سیاه بازی برای اولین بار در استان را از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در ایام نوروز دانست و گفت: جشن آرزوها با حضور بیش از 15 هزار نفر و برگزاری اولین مراسم اعتکاف مجازی استان با مشارکت بیش از 9 هزار نفر از جمله اقدامات شاخص این سازمان در یزد بوده است.

پیرنیا ترویج فرهنگ شادی سالم را از یکی از مهمترین رویکردهای سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد عنوان کرد و ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 200 عنوان کلاس آموزشی با موضوع‌های تحکیم خانواده، همسرانه، مادرانه، عاشقانه و تبیین منویات مقام معظم رهبری در مورد خانواده در این سازمان برگزار شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تهیه آلبوم از نوحه‌های قدیمی یزدی با 40 آلت موسیقی و تدوین کتاب مصور گویش و فرهنگ مردم یزد با محوریت قنات، قنوت و قناعت از جمله اقدامات در دستور کار این سازمان است.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد استعداد یابی در زمینه ورزشی را از دیگر رویکردهای اجرایی این سازمان در برنامه‌های مختلف ورزشی دانست و بیان کرد: تاکنون بیش از شش هزار نفر مرد و بیش از دو هزار نفر زن در مسابقات ورزشی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد شرکت کردند.

این مقام مسئول در ادامه با بیان این که 126 محله در شهر یزد وجود دارد، گفت: از تعداد کل محلات یزد پنج محله به عنوان پایلوت عنوان سرای محله را دریافت کردند که هر کدام از آنها رابطین مختلف در حوزه‌های ورزشی، سلامت و بحران دارند.

وی با اشاره به این که امیدواریم تا نیمه دوم امسال انتخاب با انتصاب اعضای شورایارها در محلات انجام شود، افزود: احداث سازه‌های مستحکم و ثابت برای ورزش بانوان در پارک‌های شهر در دستور کار است.

پیرنیا حمایت از کانون‌های فرهنگی را از دیگر رسالت‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد دانست و بیان کرد: ایجاد خانه هنرمندان و ساخت پایلوت هنری از دیگر برنامه‌های این سازمان است.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با بیان این‌که معاونت بانوان به چارت این سازمان اضافه شده است، اظهار کرد: تدوین برنامه‌های منسجم ومستمر ویژه بانوان از جمله ضرورت‌های اجرایی در راستای توسعه اجتماعی است.

وی در ادامه در مورد تابلوهای سطح شهر، خاطرنشان کرد: در لحظات پایانی فعالیت شورای چهارم مسئولیت تابلوهای سطح شهر از سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی جدا شده است.

این مقام مسئول درپایان با بیان این که طبق مصوبه شورای شهر 10 قطعه زمین به منظور راه‌اندازی فضای ورزشی درون محله‌ای به سازمان فرهنگی ورزشی واگذار شده است، گفت: امیدواریم از این تعداد پنج زمین تا پایان تابستان امسال به بهره‌برداری برسند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: