• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-161100-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

اصلاح طرح جامع شهر مهریز پس از کش و قوس‌های فراوان

ريیس شورای اسلامی شهر مهریز از اصلاح طرح جامع شهر مهریز به دنبال اعتراضات مردمی و پیگیری مسئولان خبر داد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محسن مروی‌نام» در نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مهریز در مورد طرح جامع شهر نیز تصریح کرد: این طرح هشت ماه قبل از آغاز به کار شورای چهارم شهر مهریز از سوي مشاور كلید خورده بود و شهردار وقت و ريیس شورای شهر مهریز طی دیداری با معاون وزیر کشور در خصوص آن اعتراض کرده بودند كه پذیرفته نشد.

وي ادامه داد: خوشبختانه در نهایت با مراجعات مکرر مردمی و نامه‌نگاری‌ها و با تایید کمیته زیربنایی اداره کل مسکن و شهرسازی و شورای برنامه‌ریزی استانداری و ارسال آن به تهران، این طرح اصلاح شد و 20 روز قبل مورد تایید نهایی قرار گرفت .

واگذاري اراضي اطراف چشمه غربالبيز

مروي‌نام پیرامون موضوع درآمدهای تفرجگاه غربالبیز، تصریح کرد: هزینه حفظ چشمه غربالبیز و مرمت و بهسازی و محوطه‌سازی این تفرجگاه در توان دهیاری و شورای روستای مدوار نبود لذا شهرداری مهریز به عنوان متولی احیای این تفرجگاه انتخاب شد اما از آنجایی که تمام اراضی اطراف این تفرجگاه و دریاچه، غیر از چشمه غربالبیز و جوی روان آن همگی ملک شخصی محسوب مي‌شد و زیر نظر بنیاد خیریه صدوق است، علیه شهرداری مهریز جهت بهسازی‌ها شکایت شد.

وي ادامه داد: خوشبختانه با حمایت‌های فرماندار در نهایت مقرر شد كه مقدار 22 هزار متر از اراضی اطراف چشمه در ازای حصارکشی و اجرای دیوارهای پیش‌ساخته در اطراف زمین‌های آن بنیاد به شهرداری مهریز واگذار شود که به زودی این موضوع اتفاق خواهد افتاد .

وي با بيان اين كه درامد اين منطقه در نوروز 96 مبلغ 35 میلیون تومان بوده است كه با وجود هزینه‌های زیاد در واقع چیزی عاید شهرداری نشده است، خاطرنشان كرد: مسئولیت نگهداری، غرفه‌داری و درآمدزایی این تفرجگاه در نوروز 96 به شرکت توسعه عمران مهریز واگذار و مقرر شده بود كه 30 درصد از درآمد تفرجگاه به شهرداری اختصاص یابد.

پرداخت 80 درصد از بدهی‌های شهرداری

مروی‌نام در مورد بدهی شهرداری، خاطرنشان کرد: بدهی شهرداری از ابتدای کار این شورا حدود شش میلیارد تومان بود که با تلاش‌های شبانه‌روزی و پرداخت‌های نقدی یا واگذاری اراضی شهرداری موفق شدیم در چهار سال گذشته حدود چهار میلیارد تومان از مهمترین بدهکاری‌های شهرداری یعنی 80 درصد از آن را تسویه و شرایط ایده‌آلی را در شهرداری مهریز ایجاد کنیم .

این مسئول در خصوص ضرورت ساخت پارک ویژه بانوان مهريز نيز تصریح  کرد: پارک ویژه بانوان یکی از طرح‌های ضروری این شهر است که با توجه به امنیت و شرایط محیطی و هزینه‌های انجام شده و موافقت فرماندار و مسئولان ذیربط، پارک غدیر واقع در پشت زینبیه بیدک برای اجرای این طرح، مناسب تشخیص داده شده است .

نصب المان ايثار و شهادت در ميدان شهرداري

«عباسعلی زارع زاده» شهردار مهريز نيز در تکمیل صحبت‌هاي ريیس شورای شهر مهریز به مواردی چون طرح جامع  پسماند و جمع‌آوری زباله، احیای سازمان حمل و نقل شهرداری، روشنایی پارک‌ها و ایجاد ساختمان شماره دو آتش نشانی مهریز، تکمیل میادین از جمله میدان حضرت ابوالفضل(میدان مشک)، همچنین نصب المان گیوه، دوچرخه، دوچرخه‌های المپیک و در آینده‌ای نزدیک نصب المان سبد انار توسط شهرداري خبر داد.

وي در خصوص میدان شهرداری و اجرای طرح آب نما در ان تصريح كرد: با توجه به این که آب استخر این میدان به صورت مانداب و به مکانی برای آب تنی اتباع بیگانه تبدیل شده بود، با صرف هزینه‌ای به مبلغ 770 میلیون تومان این استخر به آب نمای موزیکال تبدیل شد .

زارع‌زاده افزود: از آنجایی که هزینه آب و برق این طرح بسیار بالاست و امکان برق‌گرفتی افراد نیز وجود دارد، براي حفاظت از تاسیسات این طرح پيرامون ان حصاركشي شده است و علاوه بر آن نيز در آینده‌ نزدیک در خصوص نصب المان ایثار و شهادت در این میدان اقدام خواهد شد .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: