• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-56101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر روابط کار استان يزد:
بیمه کارگران ساختمانی اقدامي اساسي و مهم براي ساماندهی اين قشر بود

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به این که کارگران ساختمانی از محروم‌ترین اقشار جامعه هستند، از پوشش بیمه‌اي آنها به عنوان اقدامي اساسي و مهم در راستاي ساماندهي اين قشر ياد كرد.

«محمد جواد حیدری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، کارگران ساختمانی را از محروم‌ترین اقشار جامعه خواند و گفت: اين قشر زحمتكش تاکنون متولی خاصی نداشتند و مورد بی‌توجهی بوده‌اند.

وی در ادامه با بیان این‌ که برای ساماندهی کارگران ساختمانی تفاهم‌نامه‌ای بین انجمن صنفی کارگری با سازمان تامین اجتماعی امضاء شد، افزود:  در این انجمن کلیه رشته‌های مختلف ساختمانی بر طبق اساس‌نامه تشکیل شدند و با برگزاری انتخابات، هر انجمن برای خود یک هیئت رییسه تشکیل داد .

حیدری با اشاره به این‌ که انجمن صنفی کارگران ساختمانی در شهرستان یزد شامل پنج انجمن تخصصی در رشته‌های نقاشی، کاشی‌کاری، گچ‌کاری، لوله‌کشی و سفت‌کاری است، خاطرنشان كرد: به دلیل این ‌که تعداد رشته‌های ساختمانی زیاد است، هر چند رشته در قالب یک انجمن تشکیل شد .

مدیر روابط کار استان در مورد بیمه کارگران ساختمانی، گفت: به دلیل این که هزینه‌های پزشکی و دارویی عموماً خیلی زیاد بود، بهترین و مهم‌ترین اقدام صورت گرفته براي ساماندهي اين بخش از جامعه، بهره‌مندي کارگران ساختمانی از بیمه بوده است.

وی گفت: بر همين اساس سابقه بازنشستگی کارگران ساختمانی در سازمان تامین اجتماعی لحاظ می‌شود و آنان براساس درجه مهارت، رتبه‌‌بندی و بر طبق آن حق بیمه دريافت مي‌كنند.

این مقام مسئول از دیگر اقدامات انجام شده در اين حوزه را برگزاری کلاس‌های آموزشی ذكر کرد و افزود: علاوه بر این کلاس‌ها، فروشگاه هایی نیز برای ارائه خدمات به کارگران ساختمانی در نظر گرفته شد و فعاليت مي‌كنند .

حیدری در پایان نيز خاطرنشان کرد: این انجمن در چارچوب اساس‌نامه خود می‌تواند در مسائل اقتصادی نیز وارد شود و به نفع اعضا اقدام کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: