• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-21102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

نماینده مردم یزد در مجلس:
آینده استان یزد نیاز به منابع آب جدید دارد

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود بارش در دهه های اخیر و افت سطح آب های زیرزمینی، استان یزد را با چالش جدی تامین آب مواجه کرده و باید برای آینده استان به فکر منابع آبی جدید باشیم .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«سید ابوالفضل موسوی بیوکی» در نشست توجیهی طرح انتقال آب خلیج فارس، اظهار کرد: مردم مناطق خشک و کویری ایران از دوران های گذشته به دنبال انتقال آب بوده اند و کمبود منابع آبی خود را با ساخت قنات و انتقال آب به محل سکونت خود جبران می کرده‌اند .

وی با اشاره به طرح‌های انتقال آب به استان یزد، افزود: هم اکنون خط لوله اول انتقال آب، آب شرب مردم یزد را تامین میکند اما در سال‌های آینده این آب کفاف نیازهای استان را نمی دهد .

نماینده مردم یزد و اشکذر افزود: در حال حاضر طرح انتقال آب خلیج فارس هم در دست اجراست که آب آن به مجتمع چادرملوی یزد می رسد اما دیگر صنایع استان هم می توانند برای تامین آب خود، انتقال آب از خلیج فارس یا دریای عمان را در دستور کار قرار دهند .

موسوی ادامه داد: در همین راستا برای بررسی بهترین مسیر انتقال آب از آب های جنوب کشور به همراه مسئولین و صنعتگران استان یزد از طرح انتقال آب خلیج فارس بازدید کردیم تا ضمن آشنایی با جوانب مختلف موضوع، راهکارهای موجود برای انتقال آب به استان یزد را بررسی کنیم . 

وی با اشاره به رشد جمعیت استان یزد در سال های اخیر گفت: با توجه به رشد جمعیت و نیازهای آبی استان که توسعه یزد را با چالش های جدی مواجه کرده، بخش صنعت استان باید فکری برای تامین آب موردنیاز خود در آینده داشته باشد .

موسوی بیوکی با بیان این که استان یزد دومین استان معدنی کشور است، تصریح کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر جلوگیری از خام فروشی، باید معادن استان یزد در خود استان فراوری شوند که برای تامین آب آن انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان گزینه مناسبی به نظر می رسد .

گفتنی است در این نشست مجری طرح انتقال آب خلیج فارس توضیحاتی پیرامون نحوه انجام طرح، چگونگی شیرین کردن، پمپاژ و انتقال آب ارائه داد .

طرح انتقال آب خلیج فارس با مشارکت بخش خصوصی برای آبرسانی به طرح های صنعتی گل گهر سیرجان، مس سرچشمه و چادرملو در حال اجراست .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: