• دوشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-70100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

بانوی فلیسماز یزدی در گفت و گو با ایسنا:
ارتقای فرهنگ اجتماعی مستلزم حمایت بیشتر از هنر نمایشی است

بانوی فیلمساز یزدی با اشاره به ضرورت حمایت از هنرمندان جوان در حوزه‌های مختلف به ویژه سینما، گفت: ارتقای فرهنگ اجتماعی مستلزم حمایت بیشتر از هنر نمایشی به ویژه فیلمسازی است.

«بنفشه جاهد» فیلمساز جوان یزدی در حاشیه اکران فیلمهای جشنواره فیلم کوتاه رضوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد، اظهار کرد: ترویج فرهنگ منور رضوی یکی از مهمترین ویژگی‌های این جشنواره است.

وی افزود: اگرچه جشنواره‌های دیگری نیز در سطح کشور پیرامون موضوعات سبک زندگی اسلامی برگزار می‌شوند، اما جشنواره رضوی به صورت تخصصی تر به ترویج فرهنگ رضوی می پردازد. به طوری که یکی از اهداف این جشنواره بهره‌گیری از منابع معتبر دینی، احادیث و روایات مرتبط با فرهنگ رضوی است .

این فیلمساز یزدی در ادامه جشنواره فیلم کوتاه رضوی را بستری برای ارتقای فعالیت‌های فعالان هنری دانست و بیان کرد: هنرمندان با حضور در این چنین جشنواره‌ها دیدگاه‌هایشان را در موضوع فرهنگسازی رضوی در قالب سینما به نمایش می گذارند.

جاهد تصریح کرد: بخش استانی جشنواره فیلم کوتاه رضوی نیز در هر دوره انگیزه‌ای برای دانش آموختگان سینما و فیلمسازان جوان یزدی می‌شود تا به تکاپو بیفتند و آثاری از خود ارائه دهند .

وی خاطرنشان کرد: فیلمسازی یکی از تأثیرگذارترین هنرهاست و قطعاً تأثیر بسزایی در فرهنگ اجتماعی خواهد گذاشت. تماشای فیلم هایی که پیرامون موضوعات مرتبط با سبک زندگی اسلامی ارائه شده، موجب می شود مخاطب با شخصیت های فیلم همزاد پنداری کند.

بفشه جاهد با بیان این که پیام‌ فیلم‌ها در ناخودآگاه مخاطب ثبت می‌شوند، افزود: میزان تأثیرات اجتماعی بسته به این است که فیلم‌ها در چه سطحی اکران می شود.

این فیلمساز یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه‌های تأمین هنرمندان در حوزه‌های مختلف، گفت: برای داشتن پشتوانه‌های قوی مالی می‌توان گروه اجرایی گسترده‌تری انتخاب کرد که دارای زیرگروه‌های خاص، اعضای خلاق و اتاق‌های فکر تخصصی باشد.

وی ادامه داد: حضور اعضای اجرایی فعال و قوی موجب می‌شود ارتباط بیشتری با سرمایه‌گذاران بخش‌های مختلف برقرار شود. اگرچه همکاری با بخش خصوصی و سرمایه گذاران نیز قابل توجه است. مسئولین نیز با مشاهده پیامدهای مثبت جشنواره، قطعاً همچون گذشته پشتیبانی می‌کنند .

جاهد در پایان خاطرنشان کرد: به عنوان فیلمسازی نوپا و جوان، خواسته ام این است که ادامه دوره های جشنواره رضوی با نگاهی نو و خلاقانه باشد. در ابتدا عنوان می کنم که حضور صدا و سیما برای دیده شدن آثار پذیرفته شده در جشنواره رضوی و همچنین فرهنگسازی بیشتر برای شهروندان یزدی، بسیار مهم است.

به عنوان یک فعال هنری جوان یزدی، خواسته ام از مسئولین نگاه و توجه بیشتر به هنرمندان یزدی بخصوص قشر جوان می باشد. به جوانان هنرمند شهرم نیز پیشنهاد همدلی و همکاری دارم. یزد و یزدی ها پتانسیل فراوانی دارند اما نبود اتحاد در برخی قسمت ها، موجب پراکندگی فعالیت های هنری در شهرمان شده است. در صورتی که همدلی بین هنرمندان بیشتر شود با استفاده از پتانسیل های شهر جهانی یزد و استعدادهای جوانان یزدی، می توانیم بهترین بوده و بدرخشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: