• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-73105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

جایگاه مطلوب کتابخانه‌های تفت در شاخص‌های زیربنا و عضویت

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان يزد اظهار كرد: جایگاه شهرستان تفت هم‌اکنون در شاخص‌های زیربنا، تعداد کتابخانه و عضویت در میان شهرستان‌های استان مطلوب است.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «رقیه دوست‌فاطمی‌ها» در نشست بررسي مسائل و مشكلات كتابخانه‌هاي شهرستان تفت با اشاره به رشد چشمگیر کتابخانه‌های تفت در چند سال اخیر، اظهار كرد: با تلاش ريیس اداره شهرستان و کتابداران تفتی و همچنین حمایت ویژه فرمانداری تفت، در دو سال گذشته اتفاقات مثبتی در حوزه کتابخانه‌های عمومی افتاده و کتابخانه‌های این شهرستان به وضعیت مطلوبی رسیده است .

وی ادامه داد: جایگاه شهرستان تفت هم‌اکنون در شاخص‌های زیربنا، تعداد کتابخانه و عضویت در میان شهرستان‌های استان یزد مطلوب است و باید تلاش شود این شهرستان فرهنگی در سایر شاخص‌ها نیز وضعیت قابل قبولی پیدا کند .

دوست فاطمی‌ها، استفاده از ظرفیت خیران را یکی از نقاط مثبت کتابخانه‌های تفت برشمرد و گفت: در چند سال اخیر با همت خیران شهرستان دو باب کتابخانه روستایی به تعداد کتابخانه‌های تفت افزوده شده و در کنار ساخت و بهسازی فضاهای جدید، خیران نیک‌اندیش شهرستان نگاه ویژه‌ای نیز به تجهیز کتابخانه‌ها داشته‌اند .

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همچنین خواستار فعال شدن بیشتر شهرستان در حوزه روابط عمومی و افزایش کمی اخبار کتابخانه‌های تفت شد .

«هادی قاسمی» ريیس اداره کتابخانه‌های عمومی تفت نیز در این جلسه از حمایت خیران شهرستان در بحث ساخت و تجهیز کتابخانه‌های شهرستان قدردانی کرد و گفت: خیران تفتی همواره حامی کتابخانه‌های عمومی بوده‌اند و بسیاری از کمبود و نقایص موجود در کتابخانه‌ها با حضور خیران رفع شده است .

وی همچنین از پیگیری برای ساخت کتابخانه استاندارد شهرستان در یکی از مناطق پرجمعیت شهری و با استفاده از ظرفیت خیری خبر داد .

در ادامه این جلسه که با حضور کارشناسان فناوری اطلاعات، امور انجمن‌ها، عمران، امور کتابخانه‌ها، فرهنگی و مطالعه، اموال، امور مشارکت‌ها و روابط عمومی اداره کل برگزار شد، تصمیماتی برای ارتقای کیفی خدمات کتابخانه‌های تفت گرفته شد .

این جلسه در پایان و پس از اعلام نظرات کارشناسان ستادی در حوزه‌های مختلف و توضیحات ريیس اداره کتابخانه‌های شهرستان تفت با مصوباتی همراه بود .

پیگیری عقد قرارداد واگذاری 30 ساله کتابخانه ثامن‌الحجج(ع) دهشیر، ارسال منابع کودک به کتابخانه ثامن الحجج(ع)، تغییر وضعیت ارسال منابع کتابخانه مجتمع فرهنگی دیدار تفت برای افزایش منابع مکتوب این کتابخانه در راستای نیاز اعضا، فعال شدن شهرستان در حوزه ارسال خبر و روابط عمومی و نصب تابلوی استاندارد کتابخانه شهید آوینی، از مهم‌ترین مصوبات اجرایی این جلسه بود .

گفتنی است، شهرستان تفت هم‌اکنون 9 باب کتابخانه عمومی دارد که از تعداد پنج باب شهری و چهار باب نیز روستایی است و همچنين به لحاظ وجود کتابخانه‌های خیرساز، جایگاه ویژه‌ای در استان یزد دارد .
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: