• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-69105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدير كل اوقاف يزد مطرح كرد؛

ضرورت بيان احکام شرعی وقف از سوي روحانيون

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: روحانیون احکام شرعی وقف را به عنوان یکی از مولفه های اقتصاد اسلامی در جامعه بیان کنند

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، حجت الاسلام و المسلمین «حسین زارع‌زاده» در جمع مدیران مراکز فرهنگی قرآنی امامزادگان شاخص و مبلغین طرح ضیافت الهی، گفت: امامزادگان باید با فعالیت‌های فرهنگی مداوم به قطب‌های فرهنگی تبدیل شود و در این راستا بهره‌گیری از ظرفیت مبلغین اعزامی و بومی بسیار با اهمیت است .

وي با اشاره به جایگاه دینی سنت حسنه وقف، افزود: یکی از فعالیت‌های امامزادگان باید ترویج و تبلیغ این سنت حسنه در جامعه باشد و اعتماد عمومی را نسبت به این نهاد مقدس که یکی از آموزه های دینی است‌، افزایش دهد .

زارع زاده افزود: روحانیون و مبلغین احکام وقف را  به عنوان یک حکم شرعی و مفهومی از مفاهیم اقتصاد اسلامی که پشتوانه مالی بسیاری از برنامه های فرهنگی و قرآنی است، در جامعه رواج دهند .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ضمن حمایت از تشکیل گروه‌های اندیشه‌ورز در امامزادگان و بقاع متبرکه جهت تولید راهکار‌های توسعه و ترویج فرهنگ وقف، گفت: وقف مشارکتی یا وقف مصحف شریف از جمله طرح‌هایی است که امکان وقف را برای همه افراد در هر سطح و توان مالی میسر كرده است .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: