• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-75101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدير كل دامپزشكي خبر داد؛

اجراي طرح پیش سردگذاری‌ لاشه‌های دام در تمام کشتارگاه‌های استان يزد

مدير كل دامپزشكي استان يزد از اجراي طرح پیش سردگذاری لاشه‌های دام در تمام کشتارگاه‌های سراسر اين استان در راستاي مبارزه با بيماري‌هاي مشترك بين انسان و دام خبر داد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، دکتر «علی اکبر حدادزاده» اين خبر را در نشستي كه به منظور هماهنگی و تبادل نظر در خصوص وظایف سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط جهت مقابله با بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو برگزار شد، اعلام کرد.

وي با اشاره به اهمیت پیش سردگذاری، تصریح کرد: به منظور پیشگیری از انتقال و شیوع انواع بیماری‌های دامی و مشترک به وي‍ژه بیماری تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو، اجرای پیش سردگذاری لاشه‌های دام ضروری است كه در همین راستا اين طرح تمام کشتارگاه‌های استان یزد اجرایی می‌شود .

اين مسئول عنوان کرد: سامانه پیش‌سرد از اواخر سال گذشته در کشتارگاه‌های صنعتی دام شهرستان اشکذر و مجتمع کشتارگاهی معین دام شهرستان مهریز آغاز شد و در ادامه پیش سردگذاری لاشه‌های دام در کشتارگاه‌های شهرستان‌های میبد، اردکان و خاتم از خردادماه سال جاری به اجرا درآمد .

وي از اجرای طرح پیش سردگذاری در بقیه‌ی کشتارگاه‌های استان نيز خبر داد و افزود: از تیرماه امسال شاهد اجرای کامل طرح مذکور در سراسر استان خواهیم بود که گام مهمی در جهت ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه به شمار می‌رود .

حدادزاده در پایان یادآور شد: شهروندان گوشت دارای مهر و برچسب دامپزشکی را با اطمینان از سلامت دام مصرف كنند و در صورت مشاهده‌ی هرگونه کشتار یا عرضه غیرمجاز گوشت مراتب را جهت پیگیری از طریق شماره تلفن 1512 با دامپزشکی در میان بگذارند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: