• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-74101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

صدور 13 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی در يزد

مدیر کل اداره استاندارد استان یزد از صدور 13 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی در يك ماه اخير خبر داد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمد حسین ماجدی اردکانی» در اين باره تصريح كرد: پس از بررسی درخواست‌ها و طی مراحل قانونی و براساس بررسي‌هاي صورت گرفته روی نتايج حاصل از بازرسي، نمونه‌برداري و آزمون واحدهاي توليدي استان در كميته علائم كنترل كالا و خدمات این اداره كل طي ارديبهشت‌ماه سالجاري، مجموعاً 13 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی صادر شد.

وي ادامه داد: پنج پروانه اجباري براي انواع فرآورده آجر رسي و فشاري، يك پروانه اجباري براي فرآورده بتن، دو پروانه اجباري در زمينه سنگدانه‌هاي مورد مصرف در بتن از جمله مجوزهاي صادر شده در حوزه صنعت ساختمان بود كه بر همين اساس واحدهای مذکور با توجه به اخذ پروانه، مجاز به توليد و عرضه محصول در سطح انبوه و گسترده شدند .

ماجدي اردكاني افزود: در حوزه صنايع شيميايي نيز يك پروانه اجباري براي محصول جوهر نمك و يك پروانه تشويقي براي فرآورده لوله‌هاي پلي پروپيلن براي كاربردهاي فاضلاب و زه‌كشي ثقلي صادر شد.

وي در اين باره خاطرنشان كرد: البته پروانه كاربرد علامت استاندارد محصول ‌لوله‌ پلي‌اتيلن مورد مصرف دركاربردهاي آبرساني، فاضلاب و زهكشي تحت فشار در واحد مربوطه با توجه به اصلاح نواقص و قبولي در نتايج آزمون، رفع تعليق بوده است.

این مقام مسئول که در حضور مسئولان و کارشناسان حوزه معاونت ارزیابی انطباق، عملکرد و چگونگی نظارت بر اجرای استاندارد های اجباری و تشویقی را تشریح می‌کرد، گفت: در حوزه صنايع غذايي استان نيز در ماه گذشته يك پروانه اجباري براي محصول قند كله به روش پخت و يك پروانه براي قند پرسي و همچنين يك پروانه تشويقي براي فرآورده كنجد عمل‌آوري شده صادر گرديد .

  مدیر کل اداره استاندارد استان در پایان نيز گفت: طبق بند چهار ماده سه قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، نظارت بر اجرای استانداردهای اجباری و تشویقی کالاها و خدمات، از جمله وظایف سازمان مبتنی بر تحقیقات، تدوین و اجرای استانداردهاست که هم راستا با سازمان، این وظیفه در استان‌ها نیز در حال انجام است .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: