• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-175100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

راه‌اندازی اکیپ‌های شناسایی و پلمپ چاه‌های غیرمجاز در یزد

فرماندار اشکذر با اشاره به حفر چاه‌های غیرمجاز در واحدهای مختلف و نقش آنها در آلایندگی زیست‌محیطی برای سفره‌های آب‌ زیرزمینی و چاه‌های شرب، گفت: اکیپ شناسایی و پلمپ چاه‌های غیرمجاز در استان یزد راه‌اندازی شده و بدون اغماز با واحدهای دارای آلایندگی برخورد می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، «محمدعلی شاه‌حسینی» در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اشکذر،‌ با تشریح وضعیت جغرافیایی، پتانسیل‌های گلخانه‌ها و نوع صنعت این شهرستان، اظهار کرد: امکان خاموشی چاه‌های کشاورزی اشکذر در فصل زمستان اندک است.

وی افزایش سطح زیرکشت محصولات گلخانه‌ای در کنار کاهش مصرف آب را از جمله اقدامات در دستور کار فرمانداری اشکذر دانست و بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیان با بهره‌گیری از آبیاری تحت فشار و قطره‌ای نقش مهمی در توسعه کشاروزی در این شهرستان ایفا می‌کند.

رییس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اشکذر در ادامه با اشاره به وجود چاه‌های غیرمجاز در برخی واحدهای گلخانه، باشگاه‌های سوارکاری و نیز مراکز صنعتی افزود: در همین راستا و برای نخستین بار در استان اکیپ‌هایی متشکل از کارشناسان دستگاه‌های اجرایی و قضایی به‌منظور شناسایی و پلمپ چاه‌های غیرمجاز تشکیل شده است.

فرماندار اشکذر بابیان این که از همکاری و همیاری مطلوب دستگاه قضا در برخورد با متخلفان به ‌ویژه در حوزه سلامت مردم بهره‌مند هستیم گفت: با مراکزی که آلایندگی زیست‌محیطی و در معرض خطر برای سفره‌های آب‌ زیرزمینی و چاه‌های شرب داشته باشند به‌صورت جدی و بدون اغماض برخورد می‌شود.

«محمدمهدی جواديان‌زاده» مدیر عامل شرکت آب منطقه یزد نیز در صحبت‌های خود شناسایی چاه‌های غیرمجاز را از دغدغه‌های مجموعه تحت امر خود عنوان و خاطرنشان کرد: باتدبیر، حکمت و تعامل با سایر دستگاه‌های متولی این موضوع به نحوی شایسته انجام گیرد .

وی افزود: در راستای طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی تا پایان سال جاری تمام چاه‌های صنعتی به سیستم کنترل هوشمند مجهز خواهد شد که این امر در گام اول با مساعدت و همیاری آب منطقه‌ای همراه خواهد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: