• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-69101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد؛

رتبه چهارمي يزد در پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهاي صنعتي

رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان یزد با اشاره به رتبه چهارم استان يزد در پرداخت تسهیلات رونق تولید در سال گذشته، اظهار كرد: اين بسته حمایتی امسال علاوه بر افزايش، هم برای سرمایه ثابت و هم سرمایه در گردش اختصاص خواهد یافت.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدرضا علمدار یزدی» در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خاطرنشان كرد: این کارگروه فعالیت خود را از سال 94 آغاز کرده و تاکنون 37 جلسه اصلی به ریاست استاندار و 530 جلسه کمیته تخصصی و کارشناسی که زمینه را برای برگزاری جلسات اصلی فراهم مي‌كنند، برگزار شده است .

وي افزود: كارگروه براي دو هزار و سه فقره پرونده مطرح شده در جلسات كارگروه دو هزار و 158 مورد مصوبه داشته كه از اين  میان، موارد بانکی مطرح شده با یک‌هزار و 699 مورد، 79 درصد از موارد را به خود اختصاص داده و پس از ان موارد مرتبط با تامین اجتماعی با 197 مورد و مشکلات مالیاتی با 96 مورد بوده است.

دبير كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان با بيان اين كه در جلسات کارگروه بخشودگی جرایم تامین اجتماعی نيز مصوب شده است، افزود: پرونده‌های بررسي شده در این کارگروه مربوط به صنایع نساجی 356 واحد، صنایع شیمیایی و سلولوزی 326 واحد، صنایع معدنی  348 واحد، صنایع فلزی و برق 321 واحد، غذایی و دارویی130 و سایر موارد 522 واحد بوده است .

علمدار یزدی در ادامه با اشاره به دستور کار این جلسه کارگروه، گفت: پرداخت تسهیلات رونق تولید از سوي بانك‌هاي عامل از ابتدای سال گذشته آغاز شده و استان يزد با پرداخت بیش از860 میلیارد تومان در جايگاه چهارم كشور قرار گرفته است.

وی در اين باره اعلام كرد: دولت در سال جدید بسته حمایتی تسهیلات رونق تولید را از 16 هزار میلیارد  تومان به 20 هزار میلیارد تومان برای کل کشور افزایش داده است .

علمدار یزدی بیان کرد: بسته رونق تولید در کل کشور، هم برای سرمایه ثابت و هم سرمایه در گردش اختصاص خواهد یافت که شرایط پرداخت تسهیلات را در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تصویب و به بانک‌ها ابلاغ می کنیم .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در مورد بازپرداخت تسهیلات نيز گفت: در مورد سرمایه ثابت برای واحدهای با پیشرفت بیش از 60 درصد، بازپرداخت در مدت 5 سال است و در مورد سرمایه در گردش برای واحد‌های در حال کار نيز مدت بازپرداخت یک سال است که تا دو سال قابل تمدید خواهد بود .

علمدار يزدي در پايان نيز خاطرنشان كرد:  در این جلسه کارگروه به موضوع میانگین بها 97.7 تومان در طول سال برای کنتورهای شرکت گاز با ظرفیت 160 متر مکعب پرداخته شد و پیشنهاداتی برای شرکت ملی گاز ایران مطرح و در آخر مشکلات چند واحد تولیدی بررسی شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: