• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-165100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

آغاز بهره‌برداري از گياه دارويي و صنعتي آنغوزه در مهريز

ریيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان مهريز با اشاره به بهره‌برداري گياه دارويي و صنعتي آنغوزه در این شهرستان، گفت: هر گياه آنغوزه دارای 20 تا 40 گرم شيره است که در صنعت داروسازی به کار می‌رود.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«سيدعلي باقري» اظهار کرد: با توجه به بازديدهاي ميداني صورت گرفته و نيز وضعيت بارندگي شهرستان در سال جاري و همچنین با عنايت به مصوبه كميته فني اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان بعد از حدود چهار سال زمينه بهره‌برداري اين گياه فراهم آمده است .

وي با بيان اين كه بهره‌برداري از گياه آنغوزه فقط از طريق شركت در مزايده و تعيين بهره بردار و صدور مجوز از سوي اداره منابع طبيعي و آبخيزداري امكان پذير بوده و برداشت غيرقانوني آن جرم است، افزود: در مراتعي كه بهره‌برداري صورت مي‌گيرد بعد از برداشت محصول عمليات احياء مراتع شامل بذرپاشي و كپه كاري انجام می‌شود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز گفت: از هر گياه آنغوزه 20 تا 40 گرم شيره استحصال مي‌شود كه از شيره آن ده‌ها نوع ماده دارويي ارزشمند بدست مي‌آيد كه به علت نبودن صنعت تبديل در ايران، به صورت خام و بدون فرآوري صادر مي‌شود .

باقری در ادامه از متقاضيان بهره بردار خواست تا با مراجعه به سايت اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان يزد به نشاني http://yazd.frw.org.ir  و دريافت اسناد مزايده و اطلاع از شرايط آن، حداكثر تا ساعت 10 مورخ 1/4/96 با تحويل اسناد به دبيرخانه اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان يزد در مزايده مربوطه شركت نمايند .

وي در پايان خاطرنشان کرد: با متخلفان بهره بردار به استناد  ماده سه قانون حفاظت و بهره‌برداري برخورد قانوني می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: