• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-164100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

فرماندار اردکان:
اولویت شورای پنجم تقویت برنامه‌های فرهنگی در کنار طرح‌های عمرانی باشد

فرماندار اردکان با اشاره به ارتباط  مستقیم انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با روند زندگی روزمره مردم، گفت: اولویت شورای پنجم اردکان تقویت برنامه‌های فرهنگی در کنار طرح‌های عمرانی باشد.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«هادی مقیمی» در نشست اعضای شورای چهارم و منتخبان شورای پنجم شهر اردکان، ضمن تقدیر و قدردانی از خدمات و زحمات اعضای شورای چهارم و شهردار اردکان، اظهار کرد: عملکرد خوب و صادقانه، رفتار صحیح با مردم و خدماتی که در راستای توسعه و سازندگی شهر و کشور صورت می‌گیرد در حافظه مردم باقی می‌ماند .

وی با بیان این که هر مدیری در کنار تمام نقاط قوت در عملکردش دارای نقص‌هایی نیز هست و شورای پنجم نیز قطعاً بدون نقص نخواهد بود، افزود: همان‌گونه که عملکرد شورای چهارم مورد نقد رسانه‌ها و مطبوعات و صاحب‌نظران قرار گرفت، شورای پنجم نیز مستثنی نخواهد بود .

فرماندار اردکان گفت: باید از نقد عالمانه و منصفانه که به بهبود عملکرد کمک می‌کند استقبال کرد اما متأسفانه برخی از افراد مسیر نقد را اشتباه پیش‌گرفته‌اند .

مقیمی در ادامه با توصیه به این‌که اعضای شورای پنجم از تجربیات شورای چهارم استفاده کنند، تصریح‌کرد: با توجه به امکانات و برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت مرمت بافت تاریخی اردکان یکی از مهم‌ترین اقدامات شورای چهارم است که تلاش خود را برای حفظ شناسنامه و هویت این شهر به کار بست .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که نقدهایی هم به عملکرد این دوره از شورا وارد است، تأکید کرد: در اجرای بعضی از پروژه‌ها برنامه‌ریزی بهتری لازم بود که می‌توانست منسجم‌تر و بهتر عمل شود .

فرماندار اردکان ادامه داد: با ورود و حضور افراد باتجربه و متخصص در دوره پنجم شورای اسلامی شهر اردکان انتظار می‌رود این شورا با برنامه‌ریزی بهتر نقاط ضعفی را که وجود دارد برطرف و با توجه به امکانات و درآمد محدود برنامه‌ریزی بهتری ارائه دهد .

وی با تأکید بر این‌که لازم است از حرکات احساسی پرهیز شود؛ خاطرنشان کرد: اجازه نخواهیم داد حقی از مردم تضییع شود.

مقیمی با رد صریح پیشنهاد تغییر نام یکی از میدان‌ها که توسط یکی از حاضران در جلسه مطرح شد گفت: این‌گونه اظهارنظرها و تصمیمات، احساسی است و مدیریت این مباحث که در سطح کلان شهرستان است برعهده نهادهایی مانند فرمانداری است و البته اعضای شوراها می‌توانند در اتخاذ تصمیم بهتر راهکار و مشاوره بدهند .

فرماندار اردکان همچنین با یادآوری ورود برخی اعضای شورا به مباحثی مانند پیگیری مسائل محدوده شهری و مرزی در ایام انتخابات، آن‌را صرفاً در حیطه اختیارات و وظایف وزارت کشور دانست و افزود: شوراها نباید با حرکات احساسی که بعضاً با اهداف خاص صورت می‌گیرد به این موارد ورود کنند .

وی با بیان این‌که کمبود منابع درآمدی و مالی یکی از جدی‌ترین چالش‌های پیش‌روی شورای پنجم است، اظهار کرد: باید ضمن پرهیز از سرمایه‌گذاری در شهرهای دیگر، تمرکز سرمایه‌گذاری به سمت مشارکت در واحدهای صنعتی شهر اردکان هدایت تا منجر به ایجاد درآمد برای جبران کمبودها گردد .

مقیمی با بیان این که شورا فقط مختص به عملکرد عمرانی نیست بلکه باید به فکر مهندسی صحیح فرهنگی شهر باشد،‌ خاطرنشان کرد: کمیسیون فرهنگی شورای شهر باید با توجه به منابعی که در دست دارد و با هماهنگی ارگان‌های مرتبط فرهنگی و اجتماعی دولت برنامه‌ریزی لازم و بیشتری را انجام دهد .

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این که دنیای امروز دنیای قبل نیست، تصریح کرد: جابجایی جمعیت‌ها و تبادل فرهنگ‌ها با سرعت ادامه دارد و نمی‌توان دروازه شهر را بست تا هیچ‌کس وارد شهر نشود .

فرماندار اردکان با بیان این که نظریه‌ گفتگوی تمدن‌ها برخاسته از فرهنگ غنی اردکان بود، افزود: باید توان تأثیرگذاری خود را بالا ببربم زیرا اردکان همواره در طول ادوار مختلف تأثیرگذاری خود را در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی نشان داده است .

وی اظهار کرد: خط قرمز ما سلامت مردم و محیط‌زیست و هوای سالم است و به‌هیچ‌عنوان کوتاه نمی‌آییم، ضمن این‌که نمی‌توان جلوی توسعه صنعتی را گرفت اما می‌توان با مدیریت هدفمند تعامل خوبی را بین شهرستان و صنایع برقرار کرد .

هادی مقیمی در پایان خاطرنشان کرد: تمام مصوبات شورای اسلامی شهر در کمیته انطباق فرمانداری با قانون تطبیق داده می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: