• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-64101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مسئولان اقتصادی یزد راه‌های ورود به بازارهای قطر را بررسی کردند

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان يزد شرایط و روند ورود به بازارهای خارجی از جمله قطر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: یزد می‌تواند برخی نیازهای کشورهای منطقه از جمله  قطر را تامین کند .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، با توجه به تحولات منطقه‌ای، بهبود روابط ایران و قطر و برنامه ایران برای حضور موثر‌تر در بازارهای این کشور و به دنبال تحریم قطر از سوی عربستان و برخی کشورهای عربی، مقامات استان یزد نیز در تلاش برای ورود به بازار‌های آن هستند و خود را برای  این امر آماده می‌کنند .

همچنین وجود ظرفیت‌های خوب صادرات و تولید کالاها و محصولات مورد نیاز کشور قطر در استان یزد و همچنین نیاز بازارهای این کشور به این نوع محصولات، مسئولان اقتصادی استان را مصمم‌ تر کرده تا رایزنی‌ها و پیگیری‌هایی در این زمینه داشته باشند .

در همین راستا نيز نشستی با هدف بررسی وضعیت و نیازهای بازار قطر و ظرفیت‌های استان یزد برای صادرات کالاها و محصولات تولیدی خود به این کشور با حضور مسئولان اقتصادی در اداره کل امور اقتصادی استان یزد برگزار شد و در این نشست ضمن بررسی و معرفی نیازهای وارداتی قطر و زمینه‌های صادراتی استان، راههای ورود به بازارهای آن بررسی شد .

«علی نمازی» مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در این نشست لزوم توجه به فرصت‌های ایجاد شده برای صادرات کالا به قطر و گسترش روابط تجاری و اقتصادی با این کشور را یادآور شد و گفت: مواد خوراکی، مواد پروتئینی، محصولات لبنی، مرغ و تخم مرغ و برخی کالاهای دیگر از جمله نیاز‌های بازار این کشور است که ظرفیت های تولیدی آن در استان یزد هم وجود دارد .

وي افزود: آنچه در امر صادرات کالا مهم است کیفیت و نحوه صادرات مطابق با ذائقه مردم آن کشور  است که لازم است در این زمینه اقداماتی صورت گیرد .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان، شرایط و روند ورود به بازارهای خارجی از جمله قطر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: یزد می‌تواند برخی نیازهای کشورهای منطقه از جمله  قطر را تامین کند .

وی بر فراهم کردن ساز و کار انجام این کار تاکید و اظهار کرد: برای رونق صادرات باید کشورهای هدف منطقه را مشخص کنیم و برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت برای صادرات کالاهای تولیدی استان یزد داشته باشیم .

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان اضافه کرد: باید تولید محصولات و کالاهای استان یزد سمت و سوی صادرات داشته باشد و بتواند نیازهای بازاری کشورهای مختلف منجمله کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس را تامین کند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: