• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-147100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

فرماندار اردکان خبر داد؛
راه‌اندازی و ساماندهی دوباره نمایندگی جامعه نابینایان در اردکان

فرماندار اردکان با اشاره به ظرفیت‌های موجود در افراد معلول، گفت: دفتر نمایندگی جامعه نابینایان اردکان که متأسفانه به دلایلی تعطیل‌شده بود به‌ زودی و به ‌صورت سازمان‌یافته دوباره راه‌اندازی می شود.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«هادی مقیمی»در جریان دیدار با رییس هیئت‌مدیره جامعه نابینایان استان، اظهار کرد: معلولیت، واژه‌ای است که بیشتر در ذهن ما به معنای یک ناتوانی معنی می‌شود و می‌تواند مشکلاتی را برای فرد معلول ایجاد کند، اما معلولان سرتاسر دنیا، بارها این را اثبات کردند که معلولیت، محدودیت نیست .

وی افزود: علی‌رغم این‌که برخی افراد را به‌ عنوان معلول در جامعه نامگذاری می‌کنیم نقص‌هایی که به‌واسطه مشیت الهی بر دیگران عارض می‌شود نوعی کمال است و پیامدهای مثبتی را برای دارندگان این ضعف‌ها شاهد هستیم .

فرماندار اردکان در ادامه با بیان این که جامعه نابینایان متشکل از انسان‌هایی فرهیخته و نجیب است که درخواست‌های آنان نیز اندک و ناچیز، خاطرنشان کرد: دولت وظیفه دارد این جامعه را به‌خوبی بشناسد و برای رفع کمبودهای آنان تمام تلاشش را به کار گیرد .

مقیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که افراد کم‌بینا و نابینا افرادی با استعداد و باهوش هستند، تصریح کرد: دفتر نمایندگی جامعه نابینایان اردکان که متأسفانه به دلایلی تعطیل‌شده بود به‌ زودی و به ‌صورت سازمان‌یافته دوباره راه‌اندازی می شود.

این مقام مسئول در پایان با بیان این که نابینایان الگو جامعه‌ای هستند که به‌رغم داشتن محدودیت‌ها می‌توانند خوب کار و رشد کند،گفت: فرمانداری شهرستان اردکان به‌ عنوان نماینده دولت با توجه به توسعه صنعتی و جایگاه فرهنگی اردکان اهداف این را جامعه را محقق می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: