• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-59101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مجری طرح پژوهش‌های خورشیدی برق منطقه‌ای یزد خبر داد؛

راه‌اندازی سومین مرکز رشد پژوهشگاه نیرو در یزد/آغاز فاز اجرایی اولین خانه زمین پناه در یزد

مرکز توسعه فناوری صنعت برق و انرژی استان یزد به‌عنوان سومین مرکز رشد پژوهشگاه نیرو و وابسته به وزارت نیرو تا پایان تابستان 96 به بهره‌برداری می‌رسد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «امیر شریف‌یزدی» مجری طرح پژوهش‌های خورشیدی شرکت برق منطقه‌ای یزد با اعلام این خبر، افزود: مرکز توسعه فناوری‌های صنعت برق و انرژی وابسته به پژوهشگاه نیرو با ارائه خدمات حمایتی به شرکت‌ها و واحدهای فناور مستقر در مرکز، از ایجاد و توسعه کسب‌ وکارهای دانش‌بنیان و فناورانه در صنعت برق و انرژی پشتیبانی می‌کند .

وی با بیان این ‌که این مرکز در نظر دارد در سطح کشور تعداد محدودی از شرکت‌های دارای فناوری در حوزه صنعت برق و انرژی را از طریق فراخوان عمومی پذیرش كند، تصریح کرد: محورهای پیشنهادی کشوری این فراخوان، افزایش بهره‌وری و کاهش تهدیدهای زیست‌محیطی، شبکه‌های هوشمند برق، کنترل و مدیریت شبکه انتقال و توزیع، انرژی‌های تجدیدپذیر و مدیریت بحران است .

شریف یزدی اضافه کرد: در مرکز یزد تمرکز بر فعالیت‌های پسیو و خورشیدی است که فناوری‌های کم‌هزینه ‏و اشتغال‌زا و سازگار با طبیعی‌ترین انواع انرژی و با کمترین دستکاری در طبیعت، اولویت دارند .

وی با اشاره به این‌ که خدمات قابل‌ارائه ازسوی پژوهشگاه نیرو، حضور در شبکه‌های تخصصی فناوری، معرفی به صندوق‌های حمایتی و مالی، خدمات تخصصی و آزمایشگاهی و خدمات مشاوره‌ای است، گفت: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل فرم‌های مربوطه به منظور استفاده از این شرایط ویژه می‌توانند به پایگاه اینترنتی مركز توسعه فناوري صنعت برق و انرژی به آدرس www.eptp.ir  مراجعه کنند .

مجری طرح پژوهش‌های خورشیدی شرکت برق منطقه‌ای یزد در ادامه از اتمام فاز طراحی اولین خانه زمین‌پناه در استان یزد با اندازه بهینه خبر داد و گفت: این طرح در مرحله فاز اجرایی قرار دارد و امیدواریم تا پایان سال 96 این پروژه به اتمام برسد .

وی با اشاره به این ‌که کمینه نیاز به انرژی مصنوعی در خانه یکی از اهداف این طرح است، افزود: ظرح خانه زمین‌پناه با اعتباری نزدیک به 120 میلیون تومان توسط شرکت برق منطقه‌ای یزد و با همکاری دانشکده معماری دانشگاه یزد در حال انجام است .

شریف یزدی در پایان اجرای طرح خنک‌کاری موضعی را از دیگر اقدامات مرکز پژوهش‌های پسیو خورشیدی یزد دانست و اضافه کرد: این پروژه با اعتبار 30 میلیون تومان به‌ صورت پایلوت و با همکاری برخی ادارات و ارگان‌های استان در حال انجام است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: