• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-57101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

نقشه جامع سرمایه‌گذاری استان یزد تدوین می‌شود

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد با اشاره به ظرفیت‌های خوب سرمایه‌گذاری در استان از تهیه و تدوین نقشه جامع سرمایه گذاری استان خبر داد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «علی نمازی» در نشست هماهنگی تدوین نقشه جامع سرمایه‌گذاری استان، هدف از  انجام این برنامه را شناسایی ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و روش‌های تامین و جذب منابع مالی آنها در بخش‌های مختلف و تسریع در اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری اعلام کرد .

وی با بیان این که این نقشه در راستای دسترسی به سند چشم‌انداز توسعه استان تدوین مي‌شود، گفت:  شناسایی شرکت‌های داخلی و خارجی، نهادهای ملی و بین المللی برای جذب تسهیلات خارجی (فاینانس) و بسترسازی برای بازیابی فرصت‌های سرمایه‌گذاری از دیگر اهداف تهیه این نقشه است.

وی خواستار همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در تدوین و عملیاتی شدن نقشه جامع سرمایه‌گذاری و همچنین نظارت این مرکز بر این موضوع شد و گفت: دستگاه‌ها برای تحقق این هدف باید طرح‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خود را با در نظر گرفتن منابع مالی لازم ارائه کنند .

نماینده وزیر اقتصاد در استان با تاکید بر لزوم اختصاص اعتبارات لازم برای اجرای طرح، اضافه کرد: در نشستی که در آینده با حضور استاندار و مقامات استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی خواهیم داشت این موضوع مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و فرایند تدوین نقشه جامع سرمایه‌گذاری را نهایی خواهیم کرد .

«سید حسین دشتی» مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری یزد هم در این نشست با قدردانی از توجه ویژه اداره کل امور اقتصادی و دارایی به مباحث سرمایه گذاری، گفت: تهیه نقشه جامع سرمایه‌گذاری یکی از نیاز‌های استان در این بخش است.

وي آمادگی استان را برای اجرای این طرح اعلام و اظهار کرد: این کار باید با همکاری مدیران استان انجام شود .

لازم به ذكر است؛ استان یزد در زمینه جلب و مشارکت سرمایه‌گذاران و انجام زیر ساخت‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذاری یکی از استان های مطرح و پیشرو در کشور است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: