• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-20103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

توسعه همکاری‌های علمی و فناوری ایران و مجارستان رهاورد سفر رییس دانشگاه یزد

هیاتی متشکل از اعضای کارگروه مرجع ملی مجارستان به سرپرستی رییس دانشگاه یزد در سفر به کشور مجارستان، علاوه بر دیدار و گفت‌وگو با مسئولان ارشد وزارت توانمندی‌های انسانی مجارستان و بازدید از چند دانشگاه و پارک علم و فنآوری آن کشور، تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه سگد امضا کردند .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، در چارچوب برنامه‌های این سفر، دکتر «محمد صالح اولیاء» رییس کارگروه مرجع ملی همکاری‌های علمی و بین‌المللی با کشور مجارستان و «غلامعلی رجبی یزدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان با «پالکوویچ» معاون آموزشی وزیر توانمندی‌های انسانی مجارستان ملاقات کردند و طرفین در این ملاقات بر توسعه همکاری‌های علمی و فنآوری بین دو کشور تاکید کردند.

در همین راستا تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه یزد و دانشگاه سگد مجارستان نيز با حضور سفیر ایران در مجارستان و هیاتی متشکل از نمایندگان آموزش عالی استان یزد منعقد شد كه هدف از آن توسعه همکاری‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی دو دانشگاه عنوان شده است.

این دانشگاه که در شهر سگد مجارستان قرار دارد، یکی از 10 دانشگاه برتر مجارستان به شمار مي‌آيد و حائز رتبه‌هاي 600 تا 800 در رتبه بندی جهانی تایمز در سال 2017 است.

پیش از این، دانشگاه یزد از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مرجع ملی همکاری‌های علمی و بین المللی با کشور مجارستان انتخاب شده بود كه وزارت منابع انسانی مجارستان نیز به تاسی از این رویکرد، دانشگاه سگد را به عنوان دانشگاه متناظر جهت پیشبرد و پیگیری اهداف و ماموریت‌های کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و مجارستان انتخاب كرده است.

هیات اعزامی از ایران همچنین با مسئولان دانشگاه‌های سملوایز، الته و همچنین پارک علم و فناوری بوداپست ملاقات داشت.

در این ملاقات‌ها نيز زمینه‌های همکاری‌های علمی مشترک، بررسی و درباره اولویت‌های همکاری و نحوه عملیاتی كردن آنها بحث و تبادل نظر شد .

گفتني است، همچنين در این سفر دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی(ره) یزد نیز با دانشگاه سگد، تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: