• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-50101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رشد 34 درصدی درآمدهای گمرک یزد

مدیر کل گمرک استان یزد از رشد درآمدهای گمرک یزد خبر داد و گفت: درآمدهای وصولی این گمرک در سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن 34 درصد رشد داشته است .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «مهرداد پیرحیاتی» اظهار كرد: درآمدهای وصولی گمرک یزد در سال 1395 با 34 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از  526 میلیارد ریال رسید .

وی ادامه داد: این در حالی است که میزان واردات گمرک یزد در سال گذشته از نظر وزن یک درصد کاهش و از نظر ارزش بدون تغییر بوده است .

مدیر کل گمرک استان با اشاره به رشد چشمگیر درآمدهاي اين گمرك در سال گذشته، افزود: گمرک یزد علاوه بر موفقیت در وصول حقوق ورودی در بخش وصول عوارض و سایر درآمدها نیز توفیقات قابل توجهی داشته است و  وصول عوارض برای وزارتخانه‌ها، سازمان‌های دولتی یا سازمان‌های عمومی غیردولتی از جمله اقدامات گمرک در حوزه وصول عواید دولت بوده است .

وی تاکید کرد: همچنین عملکرد گمرک یزد در بخش وصول مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی که در ردیف درآمدی سازمان مالیاتی درج می‌شود، در سال ۹۵ بیش از 144 میلیارد و 871 میلیون ریال بوده است .

پيرحياتي عمده‌ترین دلایل افزایش درآمدهای گمرکی در سال ۱۳۹۵ را پیاده‌سازی و اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در گمرک از طریق سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی، الکترونیکی شدن تشریفات گمرکی، راه‌اندازی سامانه شناسه ارزش( TSC )، هوشمندسازی و افزایش نظارت‌ها و کنترل‌های گمرکی و تلاش مضاعف کارکنان خدوم و زحمتکش این گمرک ذکر است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: