• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-47101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

توضيحات دبير كارگروه اشتغال استان در مورد طرح «کاج»

دبیر کارگروه اشتغال استان يزد اعلام كرد: طرح «كاج»، طرحي برای افزایش مهارت و اشتغال‌پذیری جوانان، ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب و پایدار و رفع مشکل جوانان دانش‌آموخته دانشگاهی است.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدحسين رياحي» با اشاره به طرح کاج (کارانه اشتغال جوانان) به عنوان برنامه ویژه اشتغال از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: این طرح شامل سه بخش طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی، طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی و مشوق‌های بیمه کارفرمایی است.

وي در تشريح پیش‌نویس طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی، اظهار كرد: این طرح، گروه سنی 23 تا 32 سال را در بر می‌گیرد كه طول دوره کارورزی چهار تا شش ماه بوده و در مدت دوره کارورزی، کارورز تحت پوشش بیمه مسئوليت مدني قرار مي‌گيرد .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اضافه كرد: واحدهای پذیرنده نيز به ازای هر سه نفر شاغل بیمه شده می‌توانند نسبت به پذیرش يك نفر کارورز و واحدهای دارای مجوز فعالیت از وزارت جهاد‌کشاورزی هم به ازای هر دو نفر شاغل بیمه شده، يك نفر کارورز پذیرش كنند .

وي بيان كرد: متقاضيان مي‌توانند از طريق سامانه كارورزي به نشاني https://karvarzi.mcls.gov.ir نسبت به ثبت‌نام به عنوان کارورز یا واحد پذیرنده اقدام كنند .

دبیر کارگروه اشتغال استان در ادامه با اشاره به ماده 71 قانون برنامه ششم توسعه به منظور ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب نیروی کار جوان، گفت: بر همين اساس در قالب طرح مشوق‌های بیمه‌ي کارفرمایی، کارفرمایانی که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با مدرک حداقل کارشناسی كه دوره کارورزی را سپری كرده‌اند را جذب كنند، از پرداخت سهم بیمه کارفرما به مدت دو سال معاف خواهند بود .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: