• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-31102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مهمترین راهبرد هفته قوه قضاییه باید حضور دستگاه قضایی در بطن جامعه باشد

معاون فرهنگی دادگستری استان یزد گفت : باید از فرصت هفته قوه قضاییه برای حضور در بین مردم و ایجاد ارتباط بیشتر با مردم استفاده شود .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدرضا عرشیان» در نشست ستاد بزرگداشت شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه استان یزد افزود: هر سال به جهت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فاجعه هفتم تیر ماه سال 60 و شهادت 72 تن از یاران انقلاب و همچنین شهادت مظلومانه سیدالشهدای انقلاب اسلامی حضرت آیت الله شهید بهشتی به عنوان معمار دستگاه قضائی‌، قوه قضاییه برنامه های بسیار خوب و ارزنده‌ای را تحت عنوان ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه ، تدوین و اجرا می‌کند .

وی اظهار كرد: باید در جهت اجتماعی‌تر شدن برنامه‌های هفته قوه قضاییه گام برداشت و زمینه و بستری را فراهم کرد تا این هفته رنگ و بوی مردمی‌تر به خود بگیرد .

این مقام قضایی با اشاره به اذعان کارشناسان مبنی بر دیدگاه مردم نسبت به قوه قضاییه، بیان كرد: با توجه کار بسیار سخت و طاقت‌فرسای قوه قضاییه که با جان ، مال و آبروی مردم سرکار دارد، دستگاه قضایی با صدور احکام قاطع و بازدارنده و موثر یکی از مهمترین عناصر ایجاد آرامش و پویایی جامعه به شمار می‌رود .

وی تمام قاطعیت قوه قضاییه را زمینه ساز امنیت فراگیر کشور ذکر کرد و گفت‌: امنیت مقوله‌ای سطحی نیست که بتوان با تساهل آن را برای یک سرزمین پهناور با وجود دشمنان قسم خورده ای که هر روز و شب خدعه و نیرنگ جدیدی را روانه این کشور می کنند آن را به دست آورد .

معاون فرهنگی دادگستری به بُعد اجتماعی قوه قضاییه اشاره و ابراز کرد: حضور مقام‌های قضایی در اماکن مذهبی و اجتماعات مردمی و ایراد سخنرانی و ارائه مشاوره به مردم ، انجام طرح های بسیار اثر گذار قاضی مدرسه و حضور در میزگردهای علمی در نشست های دانشگاهی از جمله حضور های اثرگذار و ارزنده قوه قضاییه در بین مردم است که این گونه موارد باید در هفته قوه قضاییه با اهتمام بیشتری مورد توجه قرار گیرد .

وی نقش تربیتی و تأدیبی دستگاه قضا در مواجهه با جرائم سبک و افراد بدون سابقه را یکی از جنبه‌های بسیار مثبت و اثرگذار قوه قضاییه دانست و بیان كرد: متأسفانه آنچه در اذهان مردم مانده است ، احکام سنگین و قاطع قوه قضاییه در برخورد با مجرمین خشن و جرائم خطرناک بوده است که البته از این حیث نیز مورد نیاز کشور و رهاورد آن احساس امنیتی است که عموم جامعه آن را درک می کنند .

عرشیان از ارتباط بیشتر دادگستری با مردم و به ویژه فرهیختگان جامعه به عنوان یک ضرورت یاد کرد و گفت: پل‌های ارتباطی دادگستری از طُرق مختلف از سامانه پیامک 10006966 تا پست الکترونیک pr.dadgistari.yazd@gmail.com   و تلفن 38270615 و نمابر 38267623  پذیرای نظرات، پیشنهادات و انتقادات شهروندان است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: