• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-16103-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

فرماندار يزد:
ایجاد عدالت آموزشي در يزد اولویت اجرایی مسئولان این حوزه است

فرماندار يزد با اشاره به نقش آموزش و پرورش در توسعه بیش از پیش فرهنگی و اجتماعی، گفت: ایجاد عدالت آموزشي در سطح شهرستان يزد اولویت اجرایی دست‌اندرکاران فرهنگی و آموزشی قرار گیرد.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد«مصطفي سالاري » در دومين جلسه امسال شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد با تقدير از همراهي دستگاه‌هاي اجرايي با فرمانداري در امر برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا اظهار کرد: مشاركت 83.4 درصدي مردم شهرستان يزد يكي از دلايل مهم كسب رتبه برتر استان در ميزان مشاركت در سطح كشور بوده است .

وی با بيان اين كه درصد مشاركت مردم در اين دوره از انتخابات براي دومين بار بالاي 75 درصد بوده است افزود: تلاش و همكاري همه رده‌هاي برگزاري انتخابات در اين دوره در خلق حماسه بي‌نظير مردم در 29 ارديبهشت ماه تأثيرگذار بوده است .

سالاری در ادامه خواستار برنامه‌ريزي به منظور جانمايي مدارس هيأت امنايي با توجه به شاخص‌هاي مورد نظر در سطح شهر شد و گفت: در انتخابات اين دوره براساس اطلاعات سال‌هاي گذشته و براي اولين بار براساس شاخص‌هایی نظير موقعيت جغرافيايي، تراكم واحدهاي مسكوني، تعدادي آراي انتخابات‌هاي گذشته، شعب اخذ رأي جانمايي شدند كه اين خود از عوامل افزايش مشاركت مردم در انتخابات بود .

ریيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد در بخش دیگری از سخنان خود با تأكيد به اين كه عدالت آموزشي بايد در سطح شهرستان يزد برقرار شود تأکیدکرد: هم مسئولين در هر رده و سازمان و هم شهروندان بايد در چارچوب بهبود فضاي آموزشي و تعليم و تربيت در سطح جامعه گام بردارند.  

فرماندار یزد بر نظارت آموزش و پرورش به سرويس مدارس و نحوه خدمت رساني به دانش آموزان اشاره كرد و افزود: متأسفانه در سال‌هاي گذشته مواردي خلاف مقررات گزارش شده است كه بايد به دنبال مرتفع نمودن آنها باشيم .

این مقام مسئول با اشاره به سابقه ديرينه حضور و مشاركت خيرين و سازمان‌هاي مردم نهاد در امورات مختلف گفت: خيرين بدون هيچ چشم داشتي و تنها براي رضايت خداوند متعال و براي اعتلاي ايران اسلامي در حوزه‌هاي مختلف وارد عرصه فعاليت شدند كه در اين بين نقش خيرين يزدي در ايجاد اماكن فرهنگي و آموزشي بر هيچ كسي پوشيده نيست .

سالاری در پايان  با بيان اين كه بايد مسئولين زمينه را براي مشاركت مردم به ويژه خيرين در رفع نيازها و كمبودهاي و ارتقاء سطح كمي و كيفي مدارس فراهم نمايند خاطرنشان کرد: مسئولين بايد با تسهيل و تسريع كارها و درخواست ها و حفظ احترام خيرين زمينه حضور فعال‌تر بخش خصوصي و غيردولتي را در طرح‌های مختلف به ويژه بخش آموزش و پرورش فراهم آورند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: