• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-30102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر کل بانوان استانداری یزد:
توانمندسازی در همه امور دغدغه بانوان باشد

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: لازم است توانمندسازی در همه امور دغدغه بانوان باشد تا بانوانی موفق و آگاه داشته باشیم .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «رقیه کرمانیان» در گردهمایی نمایندگان بانوان دستگاه‌های اجرایی استان كه با موضوع نقش زن در اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: زنان در فرهنگ و تمدن ایران پیشتاز از مردان هستند و این در گفته امام راحل(ره) نیز آمده است و زنان همواره مبلغ تمدن و فرهنگ ایران هستند .

وی افزود: توانمندی، علم و آگاهی زنان اهمیت دارد تا نقش خود را در فرهنگ ایران ایفا کنند و مبشر تمدن خود باشند .

کرمانیان با بیان این که بانوان مشکلات زیادی در حوزه فرهنگ، اقتصاد، سیاست و بهداشت دارند، گفت: ضرورت دارد برای زنان در صحنه‌های اجتماعی، ورزشی و سیاسی زیرساخت‌هایی فراهم شود .

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: زمانی که نام خیریه به میان می‌آید همه به یاد کمک مالی می‌افتند در حالی‌که کمک‌های علمی و فرهنگی می‌تواند برای توانمندسازی زنان، علم و آگاهی بخشی به آن‌ها و ارتقای جایگاه علمی و فرهنگی و سیاسی و اقتصادی زنان مهم باشد تا گامی مهم در جهت توانمندسازی بانوان برداشته شود .

کرمانیان گفت: به نظر می‌رسد کمک خیریه‌های کوچک به‌ طور پراکنده مشکل افراد نیازمند را به ‌طور کلی حل نمی‌کند لذا نیاز به تجمیع این نیروها برای رفع مشکل قطعی برای بانوان احساس می‌شود .

وی افزود: درصدد هستیم تا خیریه‌هایی که در دستگاه‌های اجرایی با کمک کارمندان ایجادشده تجمیع شود و کارمندان و بانوان ادارات در این خیریه تجمیع شده زنان کم‌توان ازنظر فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را مورد حمایت بیشتر قرار دهند .

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری تصریح کرد: بانوان شاغل در ادارات که تمایل به حضور و پذیرش مسئولیت در هیئت‌امنای این خیریه دارند نام خود را اعلام کنند تا برای تعیین اساسنامه این خیریه باهم افزایی اقدام کنیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: