• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-27102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

استاندار یزد:
مدیریت صحیح بهره‌برداری از معادن و توسعه صنعتی رویکرد اصلی استان است

استاندار یزد با اشاره ضرورت حراست از محیط زیست، گفت: مدیریت صحیح در راستای توسعه صنعتی و بهره‌برداری صحیح از معادن با استفاده از ظرفیت‌های علمی رویکرد اصلی استان یزد است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«سیدمحمد میرمحمدی» در جلسه شورای اداری استان که با حضور«معصومه ابتکار» معاون رییس جمهور برگزار شد، با اشاره به اهمیت محیط زیست، اظهار کرد: محیط زیست مجموعه عناصری است که منظومه‌ای را برای حیاط طبیعی تشکیل می‌دهد.

وی با بیان این‌که تمام عناصر در نوع خود برای محیط زیست مهم است، افزود: آب، خاک، هوا، زمین و موجودات مختلف و گیاهان هر کدام وظایفی دارند که برای حیاط بشری لازم هستند.

استاندار یزد در ادامه نقش انسان در محیط زیست را عالی‌ترین نقش دانست و بیان کرد: انسان‌ها می‌توانند در راستای بهبود هر چه بیشتر و بهتر محیط زیست اقدام کنند.

میرمحمدی مدیریت زیست محیطی را یکی از مهمترین رسالت‌های مدیران دستگاه‌های مختلف عنوان کردو افزود: استان یزد از جمله استان‌هایی است که ظرفیت بالایی در حوزه محیط زیست دارد.

این مقام مسئول شناخت ظرفیت‌ها و تلاش برای حفظ هر چه بیشتر و بهتر محیط زیست را یکی از اولویت‌های اجرایی مدیران در استان یزد دانست و گفت: مدیران استان در مدیریت مصرف آب شرب و آب کشاورزی به صورت مطلوب و سنجیده عمل می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های یک سری از واحدهای صنعتی و تولیدی در استان یزد، خاطرنشان کرد: توسعه فضای سبز، فیلترگذاری، تغییر سوخت واحدهای آجر پزی را از جمله اقدامات انجام شده در راستای کنترل آلودگی واحدهای صنعتی و تولیدی در استان یزد است.

میرمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که استان یزد از جمله استان‌های معدنی کشور است، تصریح کرد: مدیریت صحیح در راستای توسعه صنعتی و بهره‌برداری صحیح از معادن با استفاده از ظرفیت‌های علمی رویکرد اصلی استان یزد است.

استاندار یزد در پایان تشکل‎های زیست محیطی را از دیگر ظرفیت‌های مدیریتی استان در راستای حراست از ظرفیت‌های زیست محیطی یزد دانست و بیان کرد: این تشکل‌ها فرصت مناسبی برای توسعه محیط زیست استان یزد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: