• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-26102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون رییس جمهور:

برنامه‌های توسعه‌ای متناسب با ظرفیت‌های زیست محیطی تدوین شوند

معاون رییس جمهور با اشاره به ضرورت استفاده از دانش‌های سنتی در راستای حراست از ظرفیت‌های زیست محیطی، گفت: برنامه‌های توسعه‌ای متناسب با ظرفیت‌های زیست محیطی مناطق تدوین و اجرایی شوند.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«معصومه ابتکار» در جلسه شورای اداری استان یزد با اشاره به انتخابات 29 اردیبهشت ماه، اظهار کرد: پیروز واقعی انتخابات ملت همیشه بیدار ایران اسلامی بوده و هستند.

وی با اشاره به اقدامات اخیر تروریستی مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره)، گفت: این اقدامات تروریستی نشانه خشم دشمنان دین و نظام اسلامی از حضور پرشور مردم پای صندوق‌های اخذ رای بوده است.

معاون رییس جمهور وحدت و همبستگی را مهمترین سرمایه ملت ایران و نظام انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: ما امیدواریم تا ملت ایران مثل همیشه حامی دولت در توسعه بیش از پیش کشور باشند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات زیست محیطی موجود در کشور، اظهار کرد: اگر مسائل زیست محیطی به موقع مدیریت نشوند با آسیب‌های جدی در حوزه‌های مختلف مواجه می شویم.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان این که دولت یازدهم دولت محیط زیست بوده است، افزود: توسعه نقاط مختلف کشور باید متناسب با ظرفیت‌های زیست محیطی مناطق تدوین و اجرایی شوند.

وی برنامه ریزی صحیح، تدوین برنامه‌های توسعه‌ای محیط زیستی در جلسات و برنامه ریزی های کلان را ضروری دانست و بیان کرد: مسئله تنش‌های آبی و افزایش دما مربوط به تمام نقاط کشور است.

معاون رییس جمهور در ادامه استفاده از دانش سنتی به منظور حراست از ظرفیت‌های زیست محیطی را از جمله راهکارهای موثر در راستای توسعه ظرفیت‌های زیست محیطی است.

ابتکار بحث اقتصاد سبز را از جمله برنامه‌های کلان دولت تدبیر و امید در راستای ترویج اقتصاد‌هایی که با محیط زیست سازگاری داشته باشد دانست و خاطرنشان کرد: مدیریت پسماند خانگی و صنعتی باید با نگاه اقتصاد دوار مورد بررسی و برنامه ریزی قرار گیرند.

وی تصریح کرد: مدیریت صحیح بازیافت نقش مهمی در مدیریت ظرفیت‌های زیست محیطی ایفا می‌کند، اظهار کرد: بحث گردشگری طبیعی از دیگر برنامه‌های در دستور کار دولت است.

معاون رییس جمهور افزود: خوشبختانه استان یزد از جمله استان های پیشرو در بحث گردشگری طبیعی است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در ادامه با اشاره به افتتاح تصفیه خانه شهرک صنعتی یزد، گفت: مسئولان و دست‌اندرکاران باید با سرعت بیشتری نسبت به مدیریت منابع آبی استان یزد و کشور برنامه‌ریزی کنند.

ابتکار مسئله محیط زیست را مسئله‌ای فرا بخشی عنوان کرد و ادامه داد: تمام دستگاه‌های اجرایی و نظارتی باید نقش خود را در بحث مدیریت سبز و مسئولیت‌های مربوط به خود را ایفا کنند.

وی تهیه و تدوین کارنامه دستگاه‌های مختلف از عملکرد زیست محیطی دولت در استان یزد را ضروری دانست و بیان کرد: تهیه کارنامه عملکردی نقشه راه مناسبی برای دولت‌های بعدی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: