• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-23102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

يك مقام قضايي:

صدا و سیما در اصلاح ذات‌البین، ‌یار شورای حل اختلاف باشد

معاون ريیس کل دادگستری در امور شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: ترویج فرهنگ صلح و سازش و اصلاح ذات‌البین در جامعه با همکاری صدا و سیما تعمیق بیشتری می‌یابد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدرضا حداد» در دیدار جمعی از معاونین دادگستری استان یزد با قائم مقام و معاونین سیمای مرکز یزد كه به منظور برنامه‌ریزی بزرگداشت هفته قوه قضاییه برگزار شد، افزود: امروز نقش رسانه در زندگی افراد جامعه بر کسی پوشیده نیست و باید برای استفاده از این ظرفیت بزرگ با استفاده از فنآوری‌های اثرگذار آن بر تبیین و تعمیق فرهنگ ایرانی اسلامی تأکید کرد .

وی اظهار كرد: در قانون جدید شوراهای حل اختلاف به کیفی‌سازی کار شورا اهمیت ویژه‌ای داده شده است و با استفاده از افراد دارای مدارک و مدارج علمی همچون مددکاران اجتماعی، روانشناسان در کنار معتمدین محلی و ریش سپیدان جهت ارتقاء و تقویت ایجاد صلح و سازش، فعالیت شورا در یک بستر اثرگذار و ماندگار هدایت می‌شود که در این بین نقش رسانه ملی در تحقق این هدف خیر، نقشی حائز اهمیت و اثرگذار است .

این مقام قضایی، اطلاع رسانی از شرح وظایف قانونی و خدمات شورا را یک اقدام خوب و به نفع مردم دانست و بیان كرد: تمام دعاوی حقوقی و کیفری از باب جنبه خصوصی جرم که یک طرف دعوی یا دو طرف درخواست رسیدگی به آن را از طریق شوراهای حل اختلاف داشته باشند می‌تواند بدون نیاز به حضور در دادسرا یا دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و حتی بدون پرداخت هزینه دادرسی، در شوراهای حل اختلاف مورد مورد صلح و سازش قرار گیرد .

وی تصریح کرد: این قانون، ظرفیت بسیار خوب و ارزشمندی را فراهم آورده است تا هم از بار ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی بکاهد و هم هزینه دادرسی را برای اصحاب پرونده‌ها کاهش داده و تسریع در حل اختلاف را برای اصحاب پرونده‌ها به دنبال داشته باشد .

گفتني است، در این دیدار قائم مقام و معاونین صدا و سیمای یزد ضمن ابراز خرسندی از همکاری با دستگاه قضایی‌، با بیان شیوه‌ها و سبک‌های تهیه و پخش برنامه‌های رسانه ملی به تشریح امکان همکاری و چارچوب‌های آن پرداختند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: