• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-33101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

واحدهای نیمه فعال و نیمه تمام باصرفه اقتصادی حمایت می‌شوند

معاون فرماندار اردکان با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه‌های تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، گفت: حمایت از واحدهای نیمه‌تمام و نیمه‌فعال نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان ایفا می‌کند.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«مصطفی پوردهقان اردکان» در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اردکان با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، اظهار کرد: توجه به منویات رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی موجب شکوفایی اقتصادی و اقتدار کشور خواهد بود که دراین جلسه آخرین وضعیت واحدهای صنعتی اردکان مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت .

وی افزایش بهره‌وری واحدهای نیمه‌فعال صنعتی را یکی از مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی دانست و بیان کرد: همچنین برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید در جهت افزایش اشتغال پایدار با برنامه‌ریزی صحیح گام برداشت و در این راه کارآترین سیاست حمایت از واحدهای نیمه‌تمام و نیمه‌فعال است .

معاون فرماندار اردکان در ادامه با اشاره به این که در این شهرستان بیش از ۲۳۳ واحد صنعتی وجود دارد که ۲۰۷ واحد فعال، ۲۶ واحد نیمه فعال و همچنین  ۱۵ واحد نیمه تمام است، تصریح کرد: سیاست شهرستان پس از پایش وضعیت واحدهای تولیدی به منظور شناسایی واحدهای غیرفعال، نیمه فعال و طرح‌های نیمه تمام، حمایت از واحدهای باصرفه اقتصادی و معرفی به ستاد تسهیل واحدهای صنعتی استان در جهت احیاء و راه‌اندازی مجدد است .

پوردهقان در پایان خاطرنشان کرد: از همین رو با توجه به سیاست‌های جدید اقتصادی دولت در جهت حمایت از تولید و اشتغال پایدار لازم است واحدهای صنعتی و تولیدی نیازمند به تسهیلات سرمایه در گردش و ثابت در سایت بهین‌یاب سازمان صنعت معدن و تجارت جهت استفاده از تسهیلات مذکور ثبت نام نمایند .

گفتنی است؛ در این جلسه که معاون صنایع کوچک و مدیر تأمین مالی شرکت شهرک‌های صنعتی استان و همچنین اعضای کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری اردکان حضور داشتند واحدهای صنعتی فعال، نیمه فعال و غیرفعال شهرستان مورد پایش و شناسایی قرار گرفتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: