• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-31101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

تداوم نگراني مردم ندوشن از انتقال ایستگاه گاز شهرشان

مردم و مسئولان ندوشن با ابراز نگرانی از جابجایی و انتقال ایستگاه تقلیل فشار گاز این شهر به نقطه‌ای دیگر از استان، خواستار جلوگیری از این اقدام شرکت گاز از سوی از مسئولان ارشد اجرایی استان شدند .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، اخیراً مسوولان شرکت گاز استان یزد تصمیم به جابجایی و انتقال ایستگاه تقلیل فشار 50 هزار متر مکعبی گاز ندوشن از توابع شهرستان ميبد به نقطه‌ای دیگر از استان و تبدیل آن به 10 هزار متر مکعب را گرفته‌اند كه حساسیت‌های محلی و منطقه‌ای  و نگرانی‌هایی را در مردم این شهر ایجاد کرده است .

مردم و مسئولان ندوشن با اشاره به سردسیری بودن و برنامه‌های توسعه‌ای آینده منطقه، اظهار مي‌كنند كه این تصمیم شرکت گاز استان، فصل زمستان و آینده ندوشن را در خصوص تامین گاز با مشکل مواجه خواهد کرد .

در همین حال مسئولان محلی اعم از بخشداری و شورای شهر به دنبال رایزنی برای متقاعد کردن و منصرف کردن مسوولان شرکت گاز از تصمیم خود هستند ولي مسئولان مربوطه اذعان می‌دارند در تصمیم خود جدی هستند .

«حسین جعفری» یک شهروند ندوشنی با اشاره عدم توسعه یافتگی و محرومیت ندوشن، بیکاری و نبود اشتغال مناسب، وجود گاز شهری را به عنوان یکی از زیر ساخت‌های توسعه و پیشرفت منطقه برمي‌شمارد و خواستار ارتقای سطح خدمات گازرسانی است.

وي مي‌گويد: مسوولان اگر اقدامی برای بهبود شرایط گازرسانی انجام نمی‌دهند، لااقل امکانات موجود را از منطقه نگیرند .

«یوسف صادقیان» یکی دیگر از شهروندان ندوشن با قدردانی از تلاش‌های دولت و شرکت گاز در امر گازرسانی به این منطقه، می‌گوید: مردم ندوشن سال‌ها برای برخورداری از نعمت گاز انتظار کشیدند و در شرایط حاضر که امکاناتی در این زمینه فراهم شده به نظرم چنین تصمیمی موجب نارضایتی و بی‌اعتمادی مردم از مسئولان می‌شود .

وي مي‌افزايد: چندین مرحله مسوولان شرکت گاز تصمیم به جابجایی ایستگاه گاز این شهر گرفتند و هر بار با مخالفت ‎‎ های مردمی مواجه شدند و انتظار ما این است که خواسته‌ها، انتظارات و حساسیت‌های محلی را در تصمیم‌گیری‌های خود لحاظ کنند و نسبت به آن بی‌توجه نباشند .

به گفته صادقيان، مردم ندوشن در گذشته به دلیل عدم برخورداری از نعمت گاز، سختی‌های زیادی را به ويژه در فصل زمستان متحمل شدند و گازرسانی بسیاری از مشکلاتشان را حل کرد به همین دلیل هر گونه اقدامی که احیاناً  موجب بروز مشکلاتی در امر گازرسانی شود، آنها را حساس و نگران می‌کند .

صادقیان خاطرنشان مي‌كند: مسوولان باید طوری عمل کنند که رضایتمندی مردم را افزایش دهند نه این که در این زمینه حساسیت‌های منطقه ای را برانگیزند .

«فرزین خادمی» بخشدار ندوشن نیز با تأیید خبر انتقال ایستگاه گاز این بخش، می‌گوید: ما نظرمان را به مسوولان و مقامات شرکت گاز استان و شهرستان اعلام کردیم و معتقدیم که جابجایی ایستگاه، تبعات مردمی به دنبال دارد .

وي اضافه مي‌كند: نصب و استقرار ایستگاه 50 هزار متر مکعبی در گذشته توقعات و انتظاراتی را در بین مردم ندوشن ایجاد کرده است و جابجایی آن در شرایط فعلی به صلاح نیست چرا که مردم این نوع عملکرد از نگاه دولت فعلی می‌دانند .

خادمي با ابراز این که صنعت دامداری ندوشن به دلیل خشکسالی‌های پیاپی رو به نابودی است و آینده‌ی حیات این منطقه به توسعه زیرساخت‌ها و سایر صنایع بستگی دارد، مي‌گويد: این موضوع نیازمند برخورداری از نعمت گاز مناسب است .

این در حالی است که برخی کارشناسان شرکت گاز استان معتقد هستند كه ظرفیت 50 هزار متر مکعبی ایستگاه گاز ندوشن بیش از نیاز منطقه است و وجود ایستگاه 10 هزار متر مکعبی نیازهای فعلی منطقه را برطرف می‌کند.

آنها معتقد هستند كه شرکت گاز استان در گذشته به دلیل وجود تحریم‌ها و به منظور رفع مشکلات مردم و اجرای طرح گاز‌رسانی با استفاده از امکانات موجود اقدام به استقرار ایستگاه 50 هزار مترمکعبی در ندوشن كرده و در شرایط حاضر که نیاز نمی‌بیند بايد نسبت به جمع‌آوری و جایگزینی آن اقدام کند .

در حال حاضر گاز بخش ندوشن شامل مرکز شهر، روستای صدرآباد و ناحیه صنعتی، از خط هشتم سراسری تامین می‌شود .

ندوشن كه یکی از سردترین مناطق استان محسوب می شود با بیش از پنج هزار نفر جمعیت از حدود دو سال قبل از نعمت گاز شهری بهره‌مند شده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: