• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-21102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

ريیس کل دادگستری یزد:
دانشجویان بسیجی، بصیرت‌افزا برای جامعه باشند

ريیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به لزوم حضور بسیج و بسیجیان در همه عرصه‌ها  در راستای عمل به تکلیف انقلابی، بر اشاعه فرهنگ بسیجی در جامعه به عنوان عامل موثر در پیشرفت و سعادت کشور تاکید کرد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدرضا حبیبی» در دیدار با جمعی از دانشجویان عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی اين استان، افزود: امروز حضور قشر فرهیخته و پر انرژی بسیج دانشجویی در صحنه دفاع از آرمان‌های انقلاب و خنثی‌سازی هجمه‌های توطئه‌گرایانه و مزورانه دشمنان داخلی و خارجی حضوری ارزشمند و بی‌بدیل است .

وی به تخریب‌ها و هجمه‌هایی که به نهاد‌های انقلابی و ارزشی و تاثیرگذار نظام از سوی برخی دشمنان داخلی و خارجی وارد می‌شود اشاره و اظهار كرد: در حقیقت هدف دشمن از این هجمه‌ها تخریب جایگاه ولایت است و همه نیروی‌های انقلابی باید نسبت به این مورد هوشیار، آگاه و در صحنه باشند .

این مقام قضایی با بیان این که عده‌ای نیز سعی دارند با بیان چنین مطالب و هجمه‌هایی دستگاه قضايی را از انجام به وظیفه اصلی خود باز دارند و این مجموعه را سرگرم مسائل حاشیه‌ای كند، تصریح کرد: قوه قضاییه اسیر این حاشیه‌ها نخواهد شد و محکم استوار در برابر ظلم و بی‌عدالتی خواهد ایستاد .

ريیس کل دادگستری استان در پاسخ به سوالات دانشجویان درباره ممنوع‌التصویری سران فتنه، پاسخ داد: موضوع ممنوع‌التصویری فتنه‌گران همچنان پابرجاست و این موضوع از مصوبات شورای عالی امنیت ملی است که مصوبات این شورا در حکم قانون است .

وی حضور فعالانه و پرسشگرانه قشر دانشجو را در صحنه‌های انقلاب به فال نیک گرفت و بیان كرد: امروز رهاورد حضور و مطالبه دانشجویان بسیجی در جامعه، عامل تعالی و تحقق یک جامعه خدمتگذار به مستضعفین در داخل و مستکبر ستیز در خارج از مرزهای کشور است که در قالب نقدهای منصفانه و پیشنهادهای علمی دلسوزانه این قشر پر توان و فرهیخته تجلی می‌یابد .

«سید حسین راسخی» مسئول بسیج دانشجویی استان با بیان کلیاتی از فعالیت‌ها و عملکرد و برنامه‌های بسیج دانشجویی و شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی به نقش موثر قوه قضائیه در مبارزه با فساد و همچنین هجمه‌های دشمنان به این نهاد تاثیرگذار اشاره کرد و بر لزوم شفاف‌سازی و روشن‌گری در رابطه با هجمه‌ها و تخریب‌های بی‌اساسی که عده‌ای مغرضانه علیه دستگاه قضا وارد می‌کنند، تاکید کرد .

«محمدرضا زارع» مسئول بسیج حقوقدانان استان نیز در این جلسه با بیان این که دانشگاه و دانشجویان جایگاه خاصی در تاثیرگذاری در جامعه و امنیت و آرامش آن دارند، گفت: رسالت  و وظیفه دانشجویان بسیجی در روشنگری و  پیگیری مطالبات رهبری  است که نباید در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار كنند .

گفتني است، در اين نشست جمعی از دانشجویان عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان با حضور در دادگستری استان ضمن بیان مطالبات و دغدغه‌های خود سوالاتی در رابطه با برخی فعالیت‌های قوه قضائیه و مسائل قانونی مطرح کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: