• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-19102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

/وصیت نامه امام/

امام جمعه یزد:
چهاردهم خرداد گویای شخصیت عظیم امام خمینی(ره) در تحقق ارزش‌های دینی است

امام جمعه یزد در پیام خود با اشاره به ضرورت ترویج ارزش های امام خمینی(ره)، گفت: چهاردهم خرداد گویای شخصیت عظیم امام خمینی(ره) در مسیر تحقق ارزش‌های دینی است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، در پیام آیت الله«محمدرضا ناصری یزدی» که به مناسبت بزرگداشت روزهای چهاردهم و پانزدهم خردادماه برگزار شده آمده است:

ایران اسلامی روزهایی را دیده است که نقطه عطفی در تاریخ پرفرازو نشیب این سرزمین به حساب می آید. این روزها که گاه امام راحل(ره) از آن به ایام الله یاد می‌کند می‌تواند بیانگر عظمت و یا اهمیت سترگ تاریخ ساز باشد. از جمله این روزها پانزدهم خرداد است که سنگ بنای انقلاب اسلامی در این روز نهاده شد و نهضت امام خمینی(ره) نضج گرفت.

وی در ادامه این پیام افزود: پانزدهم خرداد ماه با شخصیت والای خمینی کبیر عجین است و اوست که اهمیت پانزده خرداد را بر نسلی که آنروز را درک نکرده بود تبیین نمود و از آن به گونه‌ای یاد کرد که این روز نباید هرگز در تاریخ ایران فراموش شود و عجیب این‌که روز چهاردهم خرداد که روز رحلت بنیانگزار جمهوری اسلامی است با واقعه پانزدهم خرداد تلاقی معنا داری دارد.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از پیام خود آورده است: چهاردهم خرداد اگر چه روز فراق و جدایی و دوری و غم و اندوه است و مصیبت رحلت این بزرگمرد ایران اسلامی برای همیشه در جان و روان مشتاقان باقی می ماند ولی گویای شخصیت عظیم مردی است که پای در رکاب مرکب پانزدهم خرداد گذاشت و شتابان و بی مهابا تا 22 بهمن 57 راه را گشود و تا چهاردهم خرداد سال 68 همواره این راه پرفراز و نشیب را طی کرد و با کمک مردم انقلابی را به وجود آورد که در تاریخ ایران بلکه جهان بی نظیر برای همیشه خود نمایی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد در پیام خود گفت: امام فرموده بود این ملت بهتر از مردم حجاز در عصر پیامبر(ص) و مردم کوفه در زمان امیرالمومنین(ع) است. امام آنقدر پانزدهم خرداد را اهمیت می داد که شاید آرزو می کرد که مولا و سرورش حضرت ولی عصر(عج) در این روز ظهور فرماید (سال‌ها می‌گذرد، حادثه‌ها می‌آید / انتظار فرج از نیمة خرداد کشم) سالروز رحلت امام خمینی(ره) که با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا به سوی جایگاه ابدیش سفر کرد تسلیت و گرامی باد و هزاران بار شکر خدای متعال را که به جانشینی وی مردی آمد که بر دل دلسوزان راستین انقلاب مرهمی گذاشت و خلل معنوی وجودی امام امت را به بهترین وجهی جبران نمود و کشتی انقلاب را در دریای متلاطم امروزی بگونه ای هدایت نمود که امام هدایت کرد و امروز باید قدر رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) را بدانیم و فرمانش را که همان فرمان امام است بگوش دل پذیرا باشیم.

این مقام مسئول در پایان پیام خود اظهار کرد: ضمن تکریم و بزرگداشت روزهای چهاردهم و پانزدهم خردادماه از مردم شریف استان یزد انتظار می رود که در مراسمی که به این دو مناسبت در مکان‌های مخلتف برگزار می شود شرکت کنند و تاریخ این ایام والا را همراه با سخنرانان و مداحان مرور نمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: