• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-18102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

/وصیت نامه امام/

استاندار يزد:
امام خمینی(ره) روند حاكم بر جهان را بهم و بساط ستمگران را نابود کرد

استاندار یزد، با اشاره به ضرورت حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی، گفت: امام خمینی(ره) روند حاكم بر جهان را بهم زد و بساط ستمگران را در هم پيچيد.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، در بخشی از پیام«سیدمحمد میرمحمدی» که به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد صادر شده آمده است:

در تاريخ انقلاب اسلامي، ماه خرداد، ماه شور وحركت و قيام و ماه هجران بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني است.

وی در ادامه پیام خود آورده: پانزده خرداد سال 42 پيامد فراز و نشيب انقلاب مشروطه و آغاز نهضت اسلامي و نقطه عطف حركت عظيمي است كه 15 سال پس از آن به ثمر نشست و امروز جهاني را تحت تأثير شجره طيبه خود قرار داده است.

استاندار یزد در پیام خود افزود: 15 خرداد 42 مصادف با دوازدهم محرم بود و خود پيداست كه طليعه اين نهضت با عاشوراي خونين حسين(ع) چه ارتباط معناداري دارد.

میرمحمدی خاطرنشان کرد: حضرت امام خميني اين فرزند مخلص و جان بر كف زهرا (س) از آن روز زمام رهبري نهضت را بعهده گرفتند و از هيچ قدرتي جز خدا هراس نداشتند و جز به وظيفه الهي عمل نكردند و تا 22 بهمن 57 و از آن زمان تا 14 خرداد 68 كه جان به جانان تسليم نمودند لحظه‌اي از وظيفه الهي خويش نايستادند.

وی در بخش دیگری از پیام خود گفت: امام خمینی(ره) روند حاكم بر جهان را بهم زد و بساط ستمگران را در هم پيچيد و رژيم ستم شاهي 2500 ساله را ريشه كن كرد و آزادگان جهان و محرومين عالم كه دلباختگان او بودند موج موج آرمان او را در اقصي نقاط عالم به جان خريدند و شيفتگان او در ميهن اسلامي با عشق او از بحران‌ها و حوادث خونين گذشته و امروز ايران سرافراز و انقلاب اسلامي عظيم ما يادگار عظمت روح بلند و همت و اخلاص آن مردالهي است.

این مقام مسئول در ادامه این پیام اظهار کرد: انقلابي كه با خون شهيدان بيمه گشته و زمينه ساز حكومت جهاني حضرت مهدي خواهد بود. امروز آن مرد الهي نيست و ما درسالروز رحلتش با آرمان‌هايش و با جانشينش رهبر معظم انقلاب ميثاقي دوباره مي بنديم و براي آباداني و شكوفايي اين مرز و بوم و براي خدمت به مردم خوب، نجيب و هميشه در صحنه عهدمان را تازه مي كنيم و براي ياري دولت كريمه تدبير و اميد و تحقق برنامه هايش كه تحقق خواسته هاي مردم و نظام است آرام نخواهيم گرفت.

استاندار یزد در پایان پیام خود خاطرنشان کرد: اينجانب ضمن گراميداشت ياد و خاطره آن رهبر فرزانه و اين ايام تاريخ ساز از مردم شريف دارالعباده درخواست نمايم در مراسمي كه بهمين منظور بر پا مي‌شود با حضور چشمگيرشان تداوم شور و شعور انقلابي خويش را نشان دهند و بر بيداري جهان اسلام بيفزايند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: