• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-17102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

/وصیت نامه امام/

در میزگرد ایسنای یزد بررسی شد؛
نقش دانشگاهیان در معرفی امام خمینی(ره) به جوانان

امام خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی در ایران نقش مهمی در تحقق ارزش‌های مکتب اسلام ناب محمدی در کشور ایفا کرده است.

نقطه تفاوت انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌ها و نظام‌های دنیا خدایی بودن نظام انقلاب اسلامی است که به واسطه خدایی بودن امام خمینی(ره) و هدف ایشان در ایران ایجاد شده است.

تحقق ارزش‌های اسلامی و ترویج دین مبین اسلامی مهمترین هدف امام خمینی(ره) در ایجاد انقلاب اسلامی ایران بوده است.

با اشاره به گذشت بیش از 37 سال از پیروزی انقلاب، دانشگاهیان نقش مهمی در ترویج و حراست از دستاوردهای انقلاب و همجنین معرفی ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی(ره) بین اقشار مختلف جامعه به ویژه نسل جوان ایفا می کنند.

در همین رابطه ایسنای یزد با برگزاری میزگردی که با حضور رییس و جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، نقش دانشگاهیان در ترویج ارزش‌های انقلاب و معرفی امام خمینی (ره) به نسل جوان را بررسی کرده است.

حجت السلام و المسلمین«محمد فخرالدینی در میزگرد ایسنا-منطقه یزد، که با موضوع 35 سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به نقش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در راستای حراست از ارزش‌های انقلاب اسلامی و همچنین تبیین اهداف امام خمینی(ره)، اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد دورترین نقاط استان را زیرپوشش برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و تبیینی قرار داده است.

وی برگزاری مراسم های بزرگداشت 14 و 15 خرداد را یکی از مهمترین برنامه‌های در دستور کار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دانست و بیان کرد: معرفی ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی(ره) و تبیین ارزش‌های امام و انقلاب به نسل جدید الویت‌های اجرایی شورای هماهنگی در مراسم‌های 14 و 15 خرداد است.

امام خمینی(ره) مدافع اسلام و ارزش‌های انسانی بود

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد در ادامه با بیان این که حرکت امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی فقط برای خود ایشان نبود، افزود: امام خمینی(ره) با تمام وجود مدافع اسلام و ارزش‌های انسانی بوده است.

فخرالدینی مردار بودن و برخورداری از امدادهای غیبی را از جمله مهمترین ویژگی های رفتاری و شخصیتی امام خمینی(ره) دانست و بیان کرد: شناخت مردم نسبت به امام و معرفت رفتاری ایشان یکی از اولویت های اجرایی در راستای حراست از ارزش های انقلاب و امام بین نسل جدید است.

وی ازقول امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: امام نیامده بود که بر مردم حکومت کند، بلکه آمده بود تا اسلام ناب محمدی در کشور پیاده و بین مردم ایران اسلامی ترویج کند.

این مقام مسئول با اشاره به این که امام خمینی(ره) خود ار خادم ملت می دانست، تصریح کرد: تبیین ارزش ها در راستای حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی ضروری است.

اخلاق حرفه‌ای یکی از اولویت‌های آموزشی در دانشگاه‌ها باشد

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد اخلاق حرفه‌ای را یکی از اولویت‌های آموزشی در دانشگاه‌های عنوان کرد و تأکید کرد: امام خمینی(ره) الگویی مناسب برای توسعه علمی، پژوهشی و اجرایی اساتید و دانشگاهیان است.

«سعید زارع» جانشین شورای هماهنگی تبلبغات اسلامی استان یزد، افزود: شورای هماهنگی به عنوان نهادی عمومی و غیر دولتی، وظیفه برگزاری، مدیریت، هماهنگی و ساماندهی مناسبت های ملی و مذهبی در کشور را به عهده دارد.

وی آشناسازی عموم مردم با آرمان‌ها، اهداف و هنجارهای انقلاب را از دیگر رسالت های تعریف شده برای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دانست و بیان کرد: تمام برنامه های فرهنگی و تبینی شورای هماهنگی در استان یزد با ملاک قرار دادن شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده است تدوین می شوند.

تشکیل 15 کمیته تخصصی بزرگداشت 14 و 15 خرداد در یزد

زارع در ادامه با اشاره به فرا رسیدن 35 سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: 15 کمیته تخصصی با هدف تدوین برنامه‌های فرهنگی، علمی، پژوهشی و تبینی ویژه 14 و 15 خرداد ماه در استان یزد تشکیل شده است.

رییس کمیته مراسم شورای هماهنگی تبلیغات یزد وجه تفاوت انقلاب اسلامی با دیگر نظام های دنیا را انقلابی بودن نظام مقدس انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و ادامه داد: امام خمینی(ره) مصداق آیه قرآن است که شخصیتی کاریزماتیک از ایشان برای نسل‌های آینده ایجاد شده است.

این مقام مسئول بزرگداشت 14 و 15 خرداد را بزرگداشت انقلاب دانست و بیان کرد: ابعاد وجودی حضرت امام خمینی(ره) باید با اشکال مختلف به نسل جدید معرفی شود.

زارع با توجه به توطئه های شوم دشمنان دین و نظام اسلامی، خاطرنشان کرد: امروز بیش از هر چیزی لازم است با مرکزیت افکار امام خمینی(ره) توطئه غربی ها را نقش برآب کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور پرشور اقشار مختلف جامعه در انتخابات، گفت: 29 اردیبهشت ماه امسال جشن بزرگ ایرانیان بود که با حضور هوشمندانه و آگاهانه مردم ایجاد شد.

جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد حضور پرشور و آگاهانه مردم در مناسبت های مالی و مذهبی را یکی از مهمترین اهداف امام خمینی(ره) دانست و بیان کرد: نگاه و اهداف حضرت امام خمینی(ره) ماندگار و پایدار است.

تدوین 800 برنامه در سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی

این مقام مسئول در ادامه با بیان این که امسال بیش از 100 برنامه شاخص فرهنگی و تبیینی ویژه بزرگداشت 14 و 15 خرداد در سطح شهرستان های استان یزد برگزار می شود، اظهار کرد: برگزاری  بالغ بر 800 برنامه نمایشگاهی و حلقه‌های صالحین در مساجد استان برنامه‌ریزی شده است.

زارع احیای مبانی معرفتی امام، ترویج و توسعه اندیشه‌های انقلاب و معرفی ارزش‌های مختلف امام خمینی(ره) به نسل جدید را از جمله اهداف شورای هماهنگی در تدوین برنامه‌های مختلف در 35 سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران است.

این استاد دانشگاه در ادامه با اشاره به نقش دانشگاهیان در ترویج ارزش‌های انقلاب و امام خمینی(ره)، خاطرنشان کرد: دانشگاه به عنوان قله عاقله هر جامعه، باید نقش خود را در راستای حراست از ارزش های انقلاب ایفا کند.

وی در پایان نگاه دینی و قرآنی را یکی از ضرورت‌های آموزشی دانشگاهیان در عصر امروز دانست و بیان کرد: اساتید دانشگاهی باید در کنار آموزش‌های علوم دانشگاهی، معرفی انقلاب و اهداف کلان این نظام مقدس را در دستور کار خود قرار دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: