• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-16102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

163 مددجوی جرائم غیر عمد در زندان‌های یزد در انتظار کمک خیرین

ريیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد گفت: 163 مددجوی جرائم غیر عمد در زندان‌های استان یزد منتظر کمک‌های خیرین برای رهایی از بند و بازگشت به آغوش خانواده هستند .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدرضا حبیبی» در دوازدهمین مراسم جشن گلریزان آزادی مددجویان جرائم غیر عمد افزود: این تعداد مددجو با بدهی حدود 280میلیارد ریال مواجه هستند که تلاش های مجموعه ستاد دیه استان تاکنون منجر به اخذ رضایت و گذشت 40 میلیارد ریال شده است .

وی با اشاره به آزادی 22 نفر از زندان‌های استان در دو ماه ابتدایی سال جاری، اضافه کرد: در سال 1395 نیز 120 نفر مددجوی جرائم غیر عمد با کمک های خیرین و تلاش های مجموعه ستاد دیه دوباره به آغوش خانواده خود بازگشتند .

این مقام قضایی تصریح کرد: خانواده‌های مددجویان جرائم غیرعمد که به مجازات‌های مالی محکوم شده‌اند، بسیار مظلوم هستند چرا که به خاطر جرمی که مرتکب نشده‌اند، غیرمستقیم مجازات می‌شوند و به خاطر حفظ آبروی خود و خانواده نمی‌توانند به جایی برای اخذ کمک مراجعه كنند.

وی کمک به آزادی مددجویان جرائم غیر عمد را کمک به خانواده زندانی دانست و بیان كرد: به هر حال مددجوی زندانی در زندان از یک امکانات حداقلی برخوردار است اما خانواده‌ای که نان آور خود را بر اثر یک خطای سهوی، سهل‌انگاری یا حادثه از دست می‌دهد، در نبود نان‌آور و در اکثر موارد سرپرست خانواده با مشکلات بسیاری در جامعه روبرو می‌شود .

ريیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به آیه 92 سوره آل عمران، اظهار كرد: در این آیه پروردگار جهانیان به صراحت گفته است که «هرگز به نيكوكارى نخواهيد رسيد و طعم شیرین آن را نخواهید چشید تا از آنچه دوست داريد انفاق كنيد و از هر چه انفاق كنيد قطعاً خدا بدان داناست» و این بدان معناست که این اعمال خیر هرگز گم نمی‌شود و نزد خداوند عالی اعلی بسیار پسندیده و مأجور است .

حبیبی یادآور شد: جشن گلریزان بهانه‌ای است تا عده ای در کنار هم جمع شوند و برای آزادی مددجویانی که به سمتشان دست یاری دراز کرده اند  اقدامی شایسته و خداپسندانه انجام دهند .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: