• چهارشنبه ۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-6103-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

اولین دانشجوی دکترای مهندسی نساجی از پایان‌نامه خود دفاع کرد

اولین دانشجوی دکترای مهندسی نساجی در دانشگاه یزد با ارائه موضوع از پایان‌نامه خود دفاع کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«وجیهه مظفری» دانشجوی دکترای مهندسی نساجی دانشگاه یزد از پایان‌نامه خود با عنوان «ارائه مدلی مبتنی بر جرم و فنر جهت شبیه‌سازی آویزش پارچه‌های حلقوی پودی در تغییرشکل‌های بزرگ با در نظر گرفتن پارامترهای ساختاری» دفاع کرد.

دکتر «پدرام پیوندی» به عنوان استاد راهنمای این پایان‌نامه گفت: هدف از انجام این طرح ارائه مدلی مبتنی بر جرم و فنر جهت شبیه سازی رفتار پارچه حلقوی پودی در تغییر شکل‌های بزرگ با در نظر گرفتن خصوصیات فیزیکی، مکانیکی، هندسه و ساختاری پارچه بوده است.

وی افزود: بدین منظور ابتدا یک نوع مش‌بندی جدید به نام مش حلقه که بر اساس ساختار حلقه در پارچه حلقوی است، معرفی شد. سپس خواص فیزیکی پارچه حلقوی با استفاده از روش‌های استاندارد آزمایشگاهی اندازه‌گیری شد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: یکی از مهمترین کاربردهای شبیه سازی پارچه در نرم افزارهای طراحی پارچه است. در این نرم افزارها به کاربر اجازه داده می‌شود که شکل افتایش پارچه بر روی بدن یا هر سطح خارجی را مشاهده کند.

پیوندی همچنین تاثیر تغییر پارامترهای پارچه بر روی ظاهر افتایش پارچه را نیز مشاهده کند. به گفته وی این امکان مشاهده نحوه افتایش لباس قبل از پوشش توسط مصرف کننده، باعث کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایتمندی مصرف کنندگان می‌شود و همچنین به تولید کنندگان پوشاک در تامین نیاز مصرف کنندگان کمک قابل توجهی می‌کند.

 وی در پایان با اشاره به این که دکتر مهدی رضاییان استاد مشاور این پایان‌نامه بود خاطرنشان کرد:‌ در طی انجام این پایان‌نامه پنج مقاله آی.اس.آی، دو مقاله کنفرانسی و یک مقاله علمی و ترویجی، چاپ و پذیرش شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: