• جمعه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-2100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

امام جمعه یزد تأکید کرد:

کاندیدا مراقب باشند در انتخابات عامل دشمنان نشوند

امام جمعه یزد با بیان این که افراد مراقب باشند دین و ایمان خود را در انتخابات نفروشند، گفت: کاندیدا مراقب باشند در انتخابات پیشه‌رو عامل دشمنان نشوند.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، آیت الله «محمدرضا ناصری» در خطبه‌های این هفته یکم اردیبهشت ماه شهرستان یزد با بیان این که افراد باید در انتخابات مراقب زبان خود و آن چه می‌گویند باشند، اظهار کرد:  افراد باید در انتخابات با علم و اعتقاد حرف بزنند تا امنیت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فراهم شود.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد برقرار امنیت عمومی درانتخابات، گفت: افراد باید مراقب باشند با بیان چیزهایی که نمی دانند، خود را گناهکار و در جامعه آشوب بپا نکنند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به مبعث رسول اکرم(ص)، افزود: دنبال کردن اهداف ائمه اطهار(ع) مهمترین رسالت مومنان در جامعه اسلامی است.

ناصری احیای نعمت‌های فراموش شده خداوندی، احیای فطرت توحیدی، شکوفایی عقل‌ها و تزکیه به معنای رشد جمعی در عدالت اجتماعی را از جمله مهمترین اهداف ائمه اطهار در جامعه اسلامی دانست و بیان کرد: مسائلی نظیر وابستگی به غرب و سکولاریسم در مسیر تکامل انسان‌های مومن و متعهد وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به ضرورت مشارکت عمومی در انتخابات، افزود: شرکت پرشور بدون تخریب و تأیید بی‌خودی مهمترین رسالت سیاسی و اجتماعی اقشار مختلف جامعه است.

وی تصریح کرد: دست‌اندرکاران و کاندیدا مراقب باشند در انتخابات دین و ایمان خود را نفروشند و مثل غربی‌ها با یکدیگر برخورد نکنند.

امام جمعه یزد در ادامه با بیان این که رفتار انتخاباتی در جمهوری اسلامی ایران با کشورهای غربی متفاوت است، گفت: کاندیدا یادشان باشد که احترام مومنان مهمترین رسالت و اولویت اول رفتار انتخاباتی در کشور است.

ناصری خطاب به کاندیدا و هواداران آنها تصریح کرد: افراد مراقب باشند که در انتخابات عوامل فتنه قرار نگیرند و در کشور آشوب به پا نکنند.

شورای شهر محل فعالیت‌های سیاسی و حزبی نیست

نماینده ولی فقیه در استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود در مورد شوراهای اسلامی شهر و روستا، تأکید کرد: شورای شهر جای فعالیت‌های سیاسی، حزبی و فرقه‌ای نیست.

این مقام مسئول مدیریت شهری، ساماندهی جامعه و تدوین برنامه‌های راهبردی فرهنگ شهری را از جمله رسالت‌های اعضای شورای اسلامی شهر و روستا عنوان کرد و گفت: توسعه شهری مستلزم مدیریت مطلوب شورای شهر است.

وی در مورد عضویت اقلیت‌های دینی در شوراهای اسلامی شهر و روستا با اشاره به سفارش امام خمینی(ره)، خاطرنشان کرد: طبق نظر معمار کبیر انقلاب در جامعه‌ای که اکثریت مسلمان هستند اعضای شورای شهر باید از بین مسلمانان انتخاب شوند.

ناصری با بیان این که اقلیت‌های دینی می‌توانند می توانند خودشان شورا داشته باشند و مسائل را به مسئولان انتقال دهند، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان در این دوره با دقت و توجه بیشتری رعایت حقوق اسلامی در انتخابات را در دستور کار خود قرار داده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: