• جمعه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-1103-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

نخستین مجمع استانی سلامت در یزد برگزار شد

همزمان با هفته سلامت نخستين مجمع استاني سلامت با حضور متوليان سلامت استان، فرمانداران، ائمه جمعه، مديركل امور خيرين وزارت بهداشت، قائم مقام وزير بهداشت در امور مشاركت‌هاي مردمي و استاندار يزد برگزار شد.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، دکتر «محمدحسن لطفی» در اين مجمع ضمن ارائه گزارش از دستاوردهاي دانشگاه با اجرايي شدن طرح تحول نظام سلامت اظهار کرد: در حال حاضر در ٣٤٩ نقطه استان، خدمات فعال بهداشتي و درماني به مردم ارائه مي شود.

وی افزود: با راه‌اندازي سامانه ي يكپارچه بهداشتي و تشكيل پرونده الكترونيك، تاكنون اطلاعات بيش از ٤٥ درصد جمعيت استان جمع آوري و ثبت شده است.

لطفی تصريح كرد: در حوزه درماني، تعداد ١٤ بيمارستان در بخش دانشگاهي با برخورداري از دو هزار و ١٠٠ پرستار و ٤١٧ پزشك متخصص و هفت بيمارستان در بخش خصوصي فعاليت مي‌كنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در حال حاضر تعداد دو هزار و ٥٧٢ تخت بيمارستاني  فعال در استان وجود دارد كه ٦٢ درصد مربوط به بخش دولتي و ٣٨ درصد مربوط به بخش خصوصي است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به دستاوردهاي دانشگاه در حوزه فناوري و پژوهش خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشكي يزد در سه سال اخير رتبه‌هاي قابل توجهي در اين حوزه كسب كرده و هم اكنون ١٨ مجله علمي- پژوهشي در اين حوزه منتشر مي شود كه برخي نمايه isi  و برخي نمايه pubmed شده است.

لطفي با اشاره به جايگاه دانشگاه در حوزه آموزش گفت: دانشگاه علوم پزشكي يزد در سال ٩٤ رتبه هشتم و در سال ٩٥ رتبه ي چهارم كشوري را در بين دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور در حوزه آموزش اخذ كرده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: