• جمعه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-1102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

امام جمعه یزد تأکید کرد:
لزوم توجه به فضای مجازی در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی

امام جمعه یزد با بیان این که مسئولان و دست اندرکاران نسبت به تهیه خوراک برای فضای مجازی اقدام کنند، گفت: مسئولان و دست اندرکاران در برنامه های فرهنگی توجه به فضای مجازی را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، آیت‌الله «محمدرضا ناصری‌یزدی» در شورای سیاست‌گذاری مهدویت استان با اشاره به این که در برنامه‌های فرهنگی نباید فضای مجازی را نادیده گرفت شده است، اظهار کرد: در برنامه‌های فرهنگی و دینی به ویژه ایام مذهبی باید خوراک‌های فکری مناسب برای کاربران فضای مجازی ارائه کنیم.

وی افزود: این مطالب باید به گونه‌ای باشند که هم از جذابیت لازم برخوردار باشند و هم از محتوای مناسب اخلاقی و سازنده برخوردار باشند تا زمینه دور شدن جوانان از مطالب نامناسب فضاهای مجازی فراهم شود.

امام جمعه یزد به اعیاد پیش رو در پایان ماه رجب و ماه مبارک شعبان اشاره کرد و گفت: باید برنامه‌ریزی لازم داشته باشیم که فضای مجازی را به وسیله این چنین مطالبی در دست بگیریم.

ناصری یزدی در ادامه با اشاره به اعمالی که برای نیمه شعبان روایت شده است، تصریح کرد: باید این اعمال به ویژه احیای نیمه شعبان را به صورت ویژه به جوانان بیان کنیم و آنها را ترغیب به انجام آن نماییم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بر ضرورت شبهه‌زدایی از مباحث مهدوی تاکید کرد و گفت: متاسفانه دشمن از روش‌های مختلف به ویژه با استفاده از فضای مجازی در این زمینه گام برداشته و شبهه‌های زیادی برای جوانان مطرح کرده است.

وی خاطرنشان کرد: شبهه‌زدایی در جامعه هنر بسیار بالایی می‌خواهد و لازم است که به صورت جدی در این زمینه وارد شویم و نسبت به مقابله با این تحرکات دشمنان قدم برداریم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: یکی از هنرهای خوب در زمینه مقابله با شبهه‌ها این است که جلوی ایجاد شبهه‌ها را با اطلاع‌رسانی درست گرفت و نگذاریم دشمن به این وسیله اقدام به شبهه‌پراکنی کند.

ناصری یزدی در پایان با تاکید بر این که وزیر بهداشت مردم یزد را دومین مردم شاداب کشور معرفی کرده، گفت: باید سعی کنیم شادی را در استان یزد به گونه‌ای فراهم کنیم که بدون ابتلا به گناه، برنامه‌های شاد برای مردم برگزار نماییم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: