• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-114100-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

فرماندار اردکان نوید داد؛

ساغند و خرانق، صاحب مرکز بهداشت می‌شوند

فرماندار اردکان در جلسه هماهنگی ساخت فضاهای بهداشتی بخش خرانق گفت: با کمک فرمانداری و دانشگاه٬ ساخت مرکز بهداشت خرانق٬ خانه پزشک و سرایدار آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «هادی مقیمی» با اشاره به این که در دولت تدبیر و امید ساخت خانه‌ها و مراکز بهداشت و درمانگاه‌ در روستاها آغاز شده است، شروط ماندگاری جمعیت در روستاها را اشتغال٬ بهداشت و آموزش و پرورش دانست.

وی افزود: در منطقه خیرانی وجود دارند که می‌توان از ظرفیت آن‌ها برای توسعه مناطق کم‌تر توسعه‌یافته استفاده کرد.

فرماندار گفت: ساخت خانه بهداشت در ساغند از توابع بخش خرانق با جدیت دنبال می‌شود و با توجه به فرسودگی خانه بهداشت خرانق٬ با کمک فرمانداری و دانشگاه٬ ساخت مرکز بهداشت خرانق٬ خانه پزشک و سرایدار آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: سلامت و حوزه بهداشت در دولت تدبیر جزو اولویت‌ها بوده که در قالب طرح تحول نظام سلامت با جدیت دنبال می‌شود.

«جعفری» مدیرگروه گسترش شبکه‌های بهداشتی درمانی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد نیز در این جلسه با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان، خاطرنشان کرد: در دو سال اخیر فعالیت عظیمی از سوی دولت در بخش‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بهداشت و درمان صورت گرفته که طرح تحول سلامت نماد این اقدامات ارزشمند است.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین وزارت بهداشت و درمان کشور استانداری و دانشگاه علوم پزشکی یزد در خصوص ساخت و تجهیز ۱۶۷ مرکز خدمات‌دهی در حوزه سلامت استان، اظهار کرد: این مراکز در قالب مراکز جامع سلامت، خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت در بخش‌های مختلف استان یزد شروع یا در دست ساخت است.

جعفری افزود: سرمایه‌گذاری ساخت این مراکز به‌ صورت مشارکت ۵۰ درصدی وزارتخانه و ۵۰ درصد دیگر از سوی اعتبارات استانی، شهرستانی و خیری خواهد بود.

«سید محمد پورهاشمی» رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان نیز در این جلسه با اشاره به ساخت و تعمیر و نیز نوسازی مراکز با عمر بالای ۲۵ سال، گفت: در شهرستان اردکان ۱۷ مرکز در برنامه‌ریزی وزارتخانه قرار گرفته است.

وی افزود: از این تعداد مراکز ۱۳ مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت و پایگاه سلامت در مراحل مختلف ساخت قرار دارد که چهار مرکز دیگر نیز به ‌زودی وارد مرحله مناقصه و شروع کار خواهد شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: