• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 961-31106-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رییس هیات کاراته یزد:
وجود پنج هزار کارته‌کای بیمه شده در یزد

رییس هیات کاراته استان یزد گفت: وجود بیش از پنج هزار کاراته کای بیمه شده در این استان ظرفیت بالایی است که می توان با ارائه برنامه و تقویم سالانه مناسب از آن بخوبی استفاده کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه یزد،«علی کریمی» در نخستین جلسه اعضا و مسئولان کمیته‌های هیات کاراته استان با تقدیر از زحمات آقای وکیل الساداتی رییس قبلی هیات و مجموعه مدیران کمیته‌ها در دوره‌های گذشته اظهار کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان در این رشته ٬ امسال ارتقا سبک‌ها و رتبه مربیان و اساتید را باید در برنامه‌ها پیش‌بینی کنیم .

وی با تاکید بر این که هیات به دنبال برنامه شعاری نبوده و برنامه عملی می‌خواهد افزود: برای بهره‌ گیری از توان ورزشکاران موجود در این رشته‌٬ تهیه بانک اطلاعات کامل از وضعیت هر فرد ضروری است تا بتوان به راحتی سابقه و تجربه و مدال‌های و مقام‌ها ورزشکاران را در کامپیوتر و در قالب سایت هیات کاراته ذخیره کرد .

رییس هیات کاراته استان یزد خواستار نگاه ویژه به این رشته در ورزش‌های همگانی با همکاری شهردای٬ نیروی انتظامی و سپاه و بسیج شد و گفت: باید هیات با این مجموعه ها وارد مذاکره شده و در آموزش نیروهای آنها همکاری کند .

کریمی تصریح کرد: در برنامه‌های امسال هیات باید تهیه لیست قیمت گذاری هزینه‌های باشگاه‌ها در قالب ساماندهی فضاهای آموزشی و رسیدگی به وضعیت آنها به منظور هماهنگی با هیات مدنظر باشد .

وی در ادامه خاطرنشان کرد: هیات کاراته استان از افراد توانمندی که با آمادگی کامل و برای دفاع از آبروی استان به مسابقات ملی بروند به صورت جدی حمایت خواهد کرد .

این مقام مسئول در عین حال خواستار تعامل بیشتر و بهتر با فدراسیون و هیات‌های سایر استان‌ها شد و تاکید کرد: هر چه این تعامل‌ها بیشتر شود امید به موفقیت داوران و اساتید بیشتر خواهد شد و برای این کار می‌توان در مرحله اول یک دوره داوری و نیز مسابقه چندجانبه و حتی ملی را میزبانی کنیم .

کریمی با اشاره به لزوم تقدیر از پیشکسوتان کاراته استان گفت: این قشر عزیز ، جوانی خود را بدون هیچ چشمداشتی در پرورش نیروهای بااستعداد این رشته گذشتند و باید به نحو شایسته در قالب جشنواره از آنها تقدیر و تجلیل شود .

وی در پایان تقویت بنیه علمی اساتید و داوران و حتی هنرجویان کاراته را ضروری دانست و افزود: باید با استفاده از توان علمی اساتید دانشگاههای استان یزد زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی در بخش‌های تغذیه و دوپینگ و علوم روز هرچه زودتر فراهم شود و این اساتید به فدراسیون نیز برای تدریس در کشور معرفی شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: