• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-108100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون علوم پزشکی شهید صدوقی خبر داد؛
راه‌اندازی اولین بیمارستان دیابت کشور در یزد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، از راه‌اندازی اولین بیمارستان دیابت کشور با 150 تخت بیمارستانی تا پایان امسال در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، دکتر«علی دهقان» در نشست خبری که به منظور اعلام برنامه‌های هفته سلامت در استان یزد برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در استان یزد، اظهار کرد: از ابتدای طرح حمایت مالی از بیش از 300 هزار بیمار بستری انجام شده است.

وی با اشاره به کاهش 5 و چهار دهم درصدی هزینه‌های بیماران در طرح تحول سلامت، گفت: اعزام بیماران به خارج از بیمارستان صفر شده است.

دکتر دهقان افزود: بیش از 25 هزار زایمان طبیعی رایگان در بیمارستان های دولتی استان انجام شده و کاهش سزارین بار اول از دیگر شاخص‌های اجرایی طرح تحول سلامت است.

معاون درمانی علوم پزشکی ساخت 23 اتاق ال دی آر در شهرستان های استان از دیگر اقدامان انجام شده دانست و بیان کرد: 11 مرکز مهارت آموزی مادران در راستای زایمان طبیعی انجام شده است.

این مقام مسئول راه‌اندازی بخش زایمان‌های پرخطر در استان یزد از دیگر اقدامات انجام شده در راستای طرح تحول سلامت عنوان کردو ادامه داد: 15 مرکز زایمان بی درد در استان یزد راه‌اندازی شده است.

دکتر دهقان بازسازی و بهسازی بیش از 100 متر مربع فضای بیمارستانی، راه‌اندازی کلینیک های جدید خاتم النبیا، بیمارستان رهنمون، افشار، اردکان، مهریز، بافق و ابرکوه را از دیگر اقدامات انجام شده و در دستور کار دانست و بیان کرد: تمام اورژانس‌های استان توسعه و بهسازی شدند.

وی ایجاد 81 تخت جدید را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای طرح تحول سلامت عنوان کرد و ادامه داد: 40 تخت دیالیز تا دو ماه آینده و بیمارستان کلیه و پیوند در استان یزد راه‌اندازی می‌شود.

معاون درمان علوم پزشکی یزد افزود: 417 پزشک فعال در   استان یزد بیش از سه میلیون ویزیت در کلینیک‌های درمانی استان انجام دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد اولین بیمارستان دیابت کشور در استان یزد، گفت: این بیمارستان 150 تختی است که امیدواریم تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

دکتر دهقان افزایش 20 درصدی کادر پرستاری را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای طرح تحول سلامت دانست و بیان کرد: بیمارستان حکیم بهاباد با 38 تخت راه‌اندازی شده و در حال تکمیل است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در پایان در مورد اقدامات انجام شده در حوزه اورژانس، افزود: 40 درصد ناوگان اورژانس 115 استان یزد نوسازی شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: