• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-48105-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رییس حوزه هنری کشور در گفت‌وگو با ایسنای یزد:

آثار حوزه هنری انتقادات و پیشنهادات سازنده را با زبان هنر بیان می‌کند

رییس حوزه هنری کشور با بیان این که امروز انقلاب اسلامی در حال گذر از پیچ تاریخی است، گفت: بیان انتقادات سازنده با زبان هنر از جمله ویژگی‌های آثار حوزه هنری است.

«محسن مومنی‌شریف» در حاشیه آیین شب خاطره انقلاب یزد در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار ایسنا -منطقه یزد، حراست از تاریخ،‌ آرمان، ارزش و آوازه انقلاب اسلامی را مهمترین رسالت حوزه هنری دانست و بیان کرد: ثبت وقایعی که در هشت سال دفاع مقدس از انقلاب اسلامی به مردم جهان معرفی کرده است از دیگر رسالت‌های مستمر حوزه هنری در کشور است.

وی استفاده از ظرفیت‌های هنری مختلف به منظور بیان ارزش‌های انقلاب اسلامی به نسل‌های جدید و دیگر جوامع دنیا از جمله ویژگی‌های ذاتی و رسالتی حوزه هنری است.

رییس حوزه هنری کشور در ادامه با بیان این‌که این نهاد انقلابی در حوزه ادبیات پیشرفت‌های خوبی داشته است،‌گفت: خوشبختانه آثار حوزه هنری جای خود رابین هنرمندان متعهد با سلایق مختلف باز کرده و مردم به خوبی با آثار آن آشنا هستند.

مومنی‌شریف در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت معرفی مستمر هنرهای متعهد و انقلابی در بین اقشار مختلف جامعه، افزود: انقلاب امروز در شرایط خاص و پیچ تاریخی قرار دارد.

این مقام مسئول توجه بیش از پیش به ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی را از جمله ضرورت‌های اجرایی در این حوزه دانست و بیان کرد: حقایق و معارف انقلاب اسلامی باید با زبان‌های مختلف هنری و رسانه‌ای معرفی شوند.

رییس حوزه هنری کشور توجه به دغدغه‌های جامعه را از جمله هنرهای ویژیگی آثار تهیه شده در حوزه هنری عنوان کرد و گفت: بیان یک سری انتقادات سازنده با زبان هنر و توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در راستای توسعه بیش از پیش کشور در عرصه‌های مختلف از جمله ویژگی‌های آثار حوزه هنری است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: