• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-69100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

دادستان کل کشور:
ستاد بحران فضای مجازی در کشور تشکیل شود

دادستان کل کشور با اشاره به حساسیت مسئولیت دادستان‌های مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها، گفت: دادستان‌ها در کل کشور باید با جدیت و بدون چشم پوشی با متجاوزان به حقوق عامه برخورد کنند.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، «محمدجعفر منتظری» در آیین تکریم و معارفه دادستان مرکز استان یزد، مجموعه دستگاه قضایی در متن فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی است، اظهار کرد: کسب دستاوردهای دستگاه قضا مستلزم همکاری دستگاه مختلف اجرایی و نظارتی است.

وی گفت: بنا به فرمایش حضرت علی (ع) دادستان باید استوار، محکم و مقتدر باشد و درکنار آن نرم هم باشد.

دادستان کل کشور افزود: پیگیری مستمر به همراه دقت بسیار و دستگیری و  بخشش از دیگر ویژگی‌های دادستان از قول حضرت علی (ع) است.

منتظری مطالبه‌گری از مسئولان اجرایی را از جمله مهمترین ویژگی دادستان دانست و بیان کرد: دادستان با توجه به وظایف حساسی که قانون به عهده وی گذاشته است، از ابتدا تا پایان باید از حقوق اشخاص و مظلوم دفاع کند.

این مقام مسئول در ادامه حراست از حقوق عمومی را از دیگر رسالت‌های دادستان عنوان کرد و گفت: در قانون اخیر وظایف دادستان‌های مرکز استان و شهرستان‌ها در حراست از حقوق عمومی به طور شفاف مشخص و تعیین شده است.

وی با بیان این که دادستان‌ها در برابر حقوق عموم مردم مسئول هستند، گفت: متأسفانه در برخی از موارد مدیرانی که باید خودشان حامی حقوق مردم باشند با سوء استفاده برخی از سودجوبان مشارکت می‌کنند.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: دستگاه‌های امنتی، دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و نیروی انتظامی در حراست از حقوق عمومی جامعه ضابط قوه قضائیه هستند.

منتظری عدم اجرای دقیق قانون را از جمله مشکلات دستگاه قضایی در برخی از امور دانست و بیان کرد: مسئولان باید بدانند که تمام عزت، جایگاه و اعتبار خودشان را در قبال رعایت و اجرای قانون دارند.

وی تأکید کرد: دادستان های کل کشور بدون هیچ گونه چشم پوشی باید با تمام قوا نسبت به برخورد با متخلفین و متجاوزان به حقوق عامه اقدام کنند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که پیشگیری از وقوع جرم یکی از دغدغه‌های قوه قضائیه است، گفت: امروز یکی از مهمترین آسیب‌های وارده به جامعه از سوی فضای مجازی وارد می‌شود.

منتظری ساماندهی فضای مجازی را ضروری دانست و بیان کرد: برخوردهای با آسیب‎های مجازی توسط قوه قضائیه به زیرساخت‌های لازم نیاز دارد.

دادستان کل کشور با بیان این که امروز فضای مجازی به بلایی برای جوانان و جامعه ما تبدیل شده است، گفت: فضای مجازی با جذابیت‌های مختلف کودکان ما را هم در برگرفته است.

وی با اشاره به ضرورت تشکیل ستاد بحران ساماندهی فضای مجازی در کشور افزود: در آستانه برگزاری دو انتخابات مهم هستیم که باید بیش از پیش برگزاری انتخابات سالم از نظر مجازی و غیره در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.

این مقام مسئول با بیان این که دشمن در حال توطئه بر علیه برگزاری امنیت انتخابات است، تصریح کرد: ایجاد فضایی آرام از جمله مهمترین رسالت مسئولان و دست‌ساندرکاران نظام است.

وی برخورد با مجرمان را مهمترین از هر حزب و گروه را مهمترین رسالت دستگاه قضایی دانست و بیان کرد: دستگاه قضایی برخورد با تمام متخلفین سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده و به موقع آن نسبت به برخورد جدی با آنها اقدام می‌کند.

دادستان کل کشور تأکید کرد: دستگاه قضایی بدون دلیل و مدرک با هیچ کس برخورد نمی‌کند و به هیچ عنوان مقام، مسئولیت و وابستگی به حزب و  گروه مانع اقدام به موقع آن نمی‌شود.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: